fbpx
INFORMACJE

Rupniewska, Potyka, Harasimowicz – opozycyjni radni, którzy chcą podwyżek diet!

Nie lada zaskoczeniem było to, jak głosowali podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji opozycyjni radni. Czworo z nich poparło nowy projekt uchwały o podwyżkach diet dla radnych. Przypomnijmy, że w grudniu radni przyznali sobie i prezydent Zabrza podwyżki, jednak wojewoda śląski uchylił uchwałę o podwyższeniu wynagrodzeń.

Nie lada zaskoczeniem było to, jak głosowali podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji opozycyjni radni. Pięciu z nich poparło nowy projekt uchwały o podwyżkach diet dla radnych. Przypomnijmy, że w grudniu radni przyznali sobie i prezydent Zabrza podwyżki, jednak wojewoda śląski uchylił uchwałę o podwyższeniu wynagrodzeń.

Zabrzańscy radni jednak postanowili się nie poddawać i zdecydowali się na drugie podjeście. Na wczorajszej, nadzwyczajnej sesji rady miasta większość radnych poparła podwyżkę diet o 60 proc. w starej uchwale poczynając od 1 sierpnia 2021 r. Uchwała ma trafić na sesję rady miasta zaplanowaną 28 lutego. I tu niespodzianka, kto z radnych poparł podwyżki…

Egzotyczny kwintet z KO

O ile nie jest żadnym zaskoczeniem, że podwyżki wynagrodzeń chętnie przyznają sobie radni rządzącej koalicji – Skuteczni dla Zabrza oraz PiS (bez radnego Ferdynanda Reissa, który tym razem zagłosował przeciwko podwyżkom), to już poparcie wyższych diet przez część radnych opozycji podchodzi pod hipokryzję.

Dlaczego? A dlatego, że to właśnie zabrzańscy radni z Koalicji Obywatelskiej najwięcej krzyczą o potężnym zadłużeniu Zabrza i zachęcają rządzących do oszczędzania, bądź przeznaczenia pieniędzy z kasy miejskiej na inne wydatki.

Na wczorajszej sesji podwyżki diet poparła Agnieszka Rupniewska, Urszula Potyka, Wioletta Szymańska, Grzegorz Olejniczak i Adam Harasimowicz. Czyni to z nich bardzo egzotyczny kwintet z zabrzańskiej KO i może warto się zastanowić, czy w przyszłorocznych wyborach na nich zagłosować. Pozostali radni z tej frakcji wstrzymali się od głosu, co również dobrze o nich nie świadczy. Od głosu wstrzymał się też radny Sebastian Dziębowski oraz Jerzy Pabis z zabrzańskiego klubu PiS.

Reiss i Lepsze Zabrze przeciwko podwyżkom

Przeciwko nowym podwyżkom diet byli trzej radni z klubu Lepsze Zabrze (Kamil Żbikowski, Rafał Grygiel i Grzegorz Lubowiecki) oraz jak już wspominaliśmy tylko jeden z radnych PiS-u – Ferdynand Reiss.

Jeśli 28 lutego radni przegłosują uchwałę o podwyżkach wynagrodzeń otrzymają również ich wyrównanie od sierpnia 2021 roku!

Poniżej publikujemy poglądowo tabelkę, jakiej wysokości wyrównania diet otrzymają radni za zeszły rok. Wyrównania są zależne od tego, kto jaką funkcję pełni w Radzie Miasta i dotyczą zarówno zwykłych radnych, przewodniczącej i wiceprzewodniczących rady oraz przewodniczących i członków komisji.

Foto: Archiwum Zabrze24.info

Podobne artykuły

Zagrają dla 2 letniej Gabrysi – III Charytatywny Turniej Futsalu

redaktor

Dzień Dziecka z ZUS i Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

redaktor

Wypadek na DK 88! Trzy pasy zablokowane! Kilkugodzinne utrudnienia!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «