fbpx
INFORMACJE

Ruszył pierwszy turnus Wakacji z wojskiem. Wśród wcielonych są też zabrzanie [GALERIA ZDJĘĆ]

Ponad 300 osób z naszego regionu rozpoczęło w miniony poniedziałek (10 czerwca) przygodę z armią. Pierwszy turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w ramach Wakacji z wojskiem rozpoczął się w dwóch śląskich jednostkach. Wśród wcielonych do armii są też mieszkańcy Zabrza.

Przez najbliższe 27 dni rekruci przejdą podstawowe szkolenie wojskowe, które zwieńczone będzie przysięgą. W niespełna miesiąc każdy z nich zarobi po 6 tys. zł. Pisaliśmy na ten temat i cały artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

Pierwszy turnus Wakacji z wojskiem, do którego przystąpiło ponad 300 osób rozpoczął się w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach oraz w 6 batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach.

– Ponad 100 osób wcielono do Tarnowskich Gór i blisko 200 do Gliwic. Z czego w 6 batalionie powietrznodesantowym szkolenie rozpoczęło też 60 absolwentów szkół mundurowych – potwierdza mjr Renata Mycio, rzeczniczka prasowa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Jak udało nam się dowiedzieć, wśród uczestników pierwszego turnusu są też mieszkańcy Zabrza. Kolejne turnusy Wakacji z wojskiem w naszym regionie zaplanowano 15 lipca i 19 sierpnia.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC
Foto: https://www.facebook.com/WCRGliwice

Podobne artykuły

Największym dłużnikiem zabrzańskiej Spółki Stadion jest… Górnik Zabrze

redaktor

Areszt dla matki, która katowała swoje półtoraroczne dziecko!

redaktor

Zabrze – ul. Wolności: Zderzenie trzech samochodów

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «