fbpx
INFORMACJE

Są już pomysły na wykorzystanie hotelu AdmiralsPalast

Jak zagospodarować budynek dawnego hotelu AdmiralsPalast? Pierwsze odpowiedzi pojawiły się na uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 100 urodzin Zabrza. Wszystko wskazuje na to, że część budynku będzie do dyspozycji Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Nie zabraknie też jednak restauracji z tarasem widokowym.

Jak zagospodarować budynek dawnego hotelu AdmiralsPalast?  Pierwsze odpowiedzi na to pytanie pojawiły się na uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 100 urodzin Zabrza. Wszystko wskazuje na to, że część budynku będzie do dyspozycji Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Nie zabraknie też jednak restauracji z tarasem widokowym.

Jak zapowiedział na uroczystej sesji Rady Miasta dr Tomasz Konior – architekt i urbanista, w dolnej części hotelu AdmiralsPalast ma znajdować się centrum informacji o mieście. Na kolejnych piętrach z kolei miejsca dla startupów. W planach jest również stworzenie pokoi hotelowych oraz miejsc rezydencyjnych dla gości.

Na samej górze ma zostać przywrócona historyczna funkcja restauracji z tarasem widokowym. I to chyba jest jeden z najbardziej trafionych pomysłów.

Budynek dawnego hotelu AdmiralsPalast został kupiony przez miasto na początku tego roku. Zabrze otrzymało też dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu wysokości 35 mln zł.  30 mln zł zostanie przeznaczone na rewitalizację AdmiralsPalast.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Dwie osoby zatrzymane podczas meczu barbórkowego [FOTO]

redaktor

Kto go rozpoznaje? Płacił kradzioną kartą bankomatową!

redaktor

„Antczak i Pawlenka o… Zabrzu” – Odcinek 1 – Szczury

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «