fbpx
KULTURA

„Chopcy z Roosevelta” – spektakl o złotych latach Górnika Zabrze

Już w najbliższy weekend na deskach Teatru Nowego w Zabrzu wystawiany będzie wyjątkowy spektakl. „Chopcy z Roosevelta” Katarzyny Knychalskiej, w reżyserii Jacka Głomba. Przedstawienie jest inspirowane książką Pawła Czado “ Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach”.

Już w najbliższy weekend na deskach Teatru Nowego w Zabrzu wystawiany będzie wyjątkowy spektakl nie tylko dla fanów zabrzańskiego Górnika. „Chopcy z Roosevelta” Katarzyny Knychalskiej, w reżyserii Jacka Głomba to przedstawienie inspirowane książką Pawła Czado „Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach”.

„Chopcy z Roosevelta” będą więc opowiadać o historii sportowców, którzy na co dzień zmagają się z ogromną ambicją, ograniczeniami ciała, ale też ze swoją śląską tożsamością czy troskami życia codziennego. To będzie również opowieść o ich rodzinach, sąsiadach i kibicach całej Polski. Dzięki takiemu rozszerzeniu spektakl zada pytania: co stanowi o fenomenie takich zjawisk, jak Górnik Zabrze? Czym jest duch sportowy dziś, a czym był kiedyś? Jak zmienia się piłka pod wpływem pieniędzy, oczekiwań i mediów? Co sprawia, że jako Polacy, tak bardzo potrzebujemy sukcesów sportowych, by podkreślić naszą zbiorową siłę? Jakie ambicje przelewamy na piłkarzy? – można przeczytać na oficjalnej stronie Teatru Nowego w Zabrzu.

Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na sobotni spektakl – 8 października o godz. 18.00. Wystarczy, że zareagujecie serduszkiem na post na FB Zabrze24.info, pozostawicie pod nim komentarz w temacie „dlaczego kibicujecie Górnikowi Zabrze?”, a także udostępnicie post na swoim prywatnym profilu facebookowym. Na wasze reakcje, komentarze oraz udostępnienia czekamy do czwartku (6 października) do godz. 13.00. Udanej zabawy!

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

„Plastusiowy pamiętnik” i „Morze ciche” czyli ferie w Teatrze Nowym

redaktor

Narodowy Balet Gruzji wystąpi w Zabrzu

redaktor

„Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium” w Teatrze Nowym

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «