fbpx
BIZNES

Serwis ekspresów do kawy, czyli podstawa do prawidłowo działającego urządzenia

Kawę pije się od wieków i jest ona jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Najwcześniejsze wzmianki o piciu kawy pochodzą z XIII wieku z krajów arabskich, choć uważa się, że jej początki sięgają nawet 600 roku naszej ery.

Słowo „coffee” weszło do języka angielskiego w 1582 r. za pośrednictwem holenderskiego koffie , zapożyczonego z osmańskiego tureckiego kahve , które z kolei zostało zapożyczone z arabskiego qahwah .[3] Arabskie słowo qahwah pierwotnie odnosiło się do rodzaju wina[4], którego etymologia jest podawana przez arabskich leksykografów jako pochodząca od czasownika qahā w odniesieniu do reputacji jako środka hamującego apetyt.

Ekspresy do kawy są niezbędnym urządzeniem w wielu zakładach. W rzeczywistości niektóre z nich nie byłyby w stanie bez niego prawidłowo funkcjonować, ponieważ potrzebują go do przygotowywania swoich produktów. Z tego powodu ważne jest, aby ten sprzęt był zawsze w doskonałym stanie.

Budowa ciśnieniowych ekspresów do kawy

Ciśnieniowy ekspres do kawy składa się z bojlera, który jest zanurzony w płaszczu wodnym i połączony rurką z różdżką parową (do spieniania mleka). Kocioł jest również połączony z zaworem bezpieczeństwa i manometrem za pomocą innej rurki. W górnej części bojlera znajduje się głowica parowa, przez którą przechodzi różdżka parowa.

Kocioł jest wyposażony w element grzejny, który podgrzewa wodę do temperatury wrzenia, a następnie pracuje w tej temperaturze. Para wytworzona w tym procesie unosi się w górę pionowej rury, gdzie rozgałęzia się w kierunku głowicy parowej i manometru. W tym momencie osiąga ona ciśnienie około 15 barów.

Podczas korzystania z urządzenia należy upewnić się, że poziom wody w bojlerze jest wystarczający (poziom musi znajdować się pomiędzy dwoma oznaczeniami z boku bojlera). Poziom ten nie powinien nigdy spadać poniżej 50%. Aby uniknąć ryzyka przegrzania, zaleca się, aby nie napełniać urządzenia zimną wodą, gdy jest ono włączone lub bardzo gorące.

Dlaczego warto wykonywać serwis ekspresów do kawy regularnie?

Serwis ekspresów do kawy jest niezbędny do utrzymania ich w doskonałym stanie technicznym oraz do przeprowadzania regularnych czynności konserwacyjnych. W ten sposób można przedłużyć okres użytkowania ekspresu i uniknąć ewentualnych awarii.

Jeśli ekspres do kawy ulegnie awarii, można stracić pieniądze lub klientów, jeśli naprawa trwa zbyt długo i firma musi zostać całkowicie lub częściowo zamknięta. Dzięki regularnemu serwisowaniu ekspresu można uniknąć tego typu problemów i mieć pewność, że wszystko działa bez zarzutu.

Jest to szczególnie ważne dla kawiarni i restauracji, w których jednym z głównych produktów są napoje na bazie kawy. Jeśli nie można ich przygotować, ponieważ ekspres do kawy nie działa, trzeba będzie zamknąć lokal do czasu usunięcia usterki i odrzucić klientów, którzy przychodzą po napoje kawowe.

To samo dotyczy firm, które produkują produkty związane z kawą, takie jak kapsułki lub strączki, ponieważ nie będą one w stanie tego robić, jeśli ich ekspres nie będzie działał prawidłowo.

Serwis ekspresów do kawy – profesjonalne usługi gwarancją dobrej jakości sprzętu

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów ekspresów. Marki, takie jak Melitta, Nivona, Jura, Siemens, Philips, Saeco, czy Delonghi oferują naprawdę dobrej jakości urządzenia. Jednak nawet sprzęt najwyższej jakości ulegnie zniszczeniu, jeśli zostanie zaniedbany. Właśnie dlatego należy wykonywać regularny serwis ekspresów do kawy. To pozwoli na uniknięcie poważnych awarii, a w efekcie naprawy ekspresu, co może okazać się dużo bardziej skomplikowane i bardziej kosztowne niż okresowy serwis i konserwacja. Ekspresy do kawy to sprzęt, który składa się z wielu części, nie tylko tych, które widzimy gołym okiem i tych, o których czystość możemy zadbać samodzielnie. Dlatego ważne jest, aby urządzenie, raz na jakiś czas, poddać pod profesjonalne oko technika, który doskonale wie, jak postępować z ekspresami różnych marek.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

Podobne artykuły

Straty zabrzańskich przedsiębiorców przez wymianę torów w centrum

redaktor

Komfortowo, cyfrowo i ekologicznie – nowoczesny oddział Alior Banku w Zabrzu

redaktor

NGK Ceramics Polska – 20 lat na rynku i nowa rekrutacja. Oto, co proponuje firma

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «