fbpx
INFORMACJE

Stowarzyszenie KONTAKT otrzymało grant w wysokości 20 tys. zł. na elektronikę dla uczniów SPS nr 41 w Zabrzu

Tablety, komunikatory i niezbędne oprogramowanie MÓWiK wspierające komunikację alternatywną zakupiło zabrzańskie Stowarzyszenie KONTAKT. Wszystko dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Tablety, komunikatory i niezbędne oprogramowanie MÓWiK wspierające komunikację alternatywną zakupiło zabrzańskie Stowarzyszenie KONTAKT. Wszystko dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Stowarzyszenie KONTAKT na rzecz osób niepełnosprawnych działające przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu jest laureatem IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Przyznany grant w wysokości 20 tys. zł. przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne to już kolejne wsparcie pozyskane przez Stowarzyszenie KONTAKT dla uczniów zabrzańskiej SPS nr 41.

Tym razem dzięki pozyskanym środkom zakupiono tablety, komunikatory i niezbędnie oprogramowania MÓWik, wspierające komunikację alternatywną. Działa ono w oparciu o system Android z syntezą mowy przeznaczoną do komunikacji alternatywnej i wspomagającej dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą komunikacji ustnej wraz z programem Mówik Print, który służy do edycji i drukowania symboli.

– To kropla w morzu potrzeb dzieci, ale jakże znacząca dla poprawy edukacji uczniów – mówi Anna Gołaszewska, prezes Stowarzyszenia KONTAKT w Zabrzu.

Dzięki partnerstwu naszego stowarzyszenia z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi oraz przyznanemu grantowi na niezbędny sprzęt uczniowie będą mogli wyrażać swoje emocje, przekazywać adekwatne komunikaty o swoich potrzebach i po prostu być zrozumiani przez otoczenie. To z pewnością poprawi ich samoocenę, a finalnie zniweluje ograniczenia w kontaktach – dodaje prezes Gołaszewska.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl

Podobne artykuły

Kompletnie pijany kierowca fiata zakończył jazdę na latarni

redaktor

Miejski Ogród Botaniczny od dziś jest otwarty

redaktor

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «