fbpx
BIZNES INFORMACJE

Straty zabrzańskich przedsiębiorców przez wymianę torów w centrum

Nawet o 40 proc. spadku przychodów odnotowują przedsiębiorcy z ul. Wolności, gdzie dwa tygodnie temu ruszyła wymiana torów tramwajowych. Właściciele sklepów i punktów usługowych będą się domagać od miasta rekompensat, ponieważ dojazd do nich jest przez remont bardzo utrudniony albo niemożliwy.

Nawet 40 proc. spadku przychodów odnotowują przedsiębiorcy z ul. Wolności, gdzie dwa tygodnie temu ruszyła wymiana torów tramwajowych. Właściciele sklepów i punktów usługowych będą się domagać od miasta rekompensat, ponieważ dojazd do nich jest przez remont bardzo utrudniony albo niemożliwy.

Chociaż dojazd do działającego od prawie 30 lat Centrum Materiałów Budowlanych przy ul. Wolności w Zabrzu miał być według zapowiedzi umożliwiony, to znaki drogowe wskazują zupełnie coś innego. Już teraz współwłaściciel odczuwa drastyczny spadek sprzedaży.

– Przychody od czasu rozpoczęcia remontu spadły o 40 proc. Nie pomagają dodatkowe banery i reklamy. A stałym klientom trzeb tłumaczyć jak mają dojechać po towar. Już teraz większość z nich narzeka na utrudnienia – mówi z żalem Marek Metelski, współwłaściciel Centrum Materiałów Budowlanych.

Interwencja w Urzędzie Miejskim

O drastycznym spadku przychodów zgodnie mówi większość właścicieli punktów handlowych i usługowych przy Wolności, które zlokalizowane są w okolicach Urzędu Stanu Cywilnego.

Przedsiębiorcy domagają się rekompensat za niedogodności spowodowane przez wymianę torów tramwajowych. Zwrócili się o pomoc do radnej Sejmiku Województwa Śląskiego i prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrzan.

W ostatnim czasie zgłosiła się do mnie grupa przedsiębiorców, którzy odczuwają negatywne skutki prowadzonego remontu. Zwróciłam się z wnioskiem do władz Zabrza o niezwłoczne podjęcie działań mających na celu wsparcie przedsiębiorców prowadzących działalność przy remontowanym torowisku wzdłuż ul. Wolności – mówi Alina Nowak, zabrzańska radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Pytanie na ile władze Zabrza będą na taką interwencję otwarte, a przede wszystkim na prośby zabrzańskich przedsiębiorców, którzy są napędem gospodarczym dla miasta? O sprawie będziemy na bieżąco informować.

Właściciel Centrum Materiałów Budowlanych twierdzi, że przez wymianę torów przychody spadły o 40 proc.

Podobne artykuły

Śląskie Centrum Chorób Serca liderem w transplantacjach

redaktor

21 latek marihuanę i haszysz wysłał pocztą

redaktor

Straż pożarna i pogotowie gazowe na ul. Modrzewiowej

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «