fbpx
INFORMACJE

Studniówek w tym roku nie będzie. Co planują zabrzańscy maturzyści?

To już pewne, że studniówki i bale maturalne w tym roku się nie odbędą. Władze Zabrza zaproponowały symboliczne uczczenie 100 dni przed maturą. Z kolei zabrzańscy abiturienci planują i tak zorganizować nieformalne imprezy.

Zabrzańskie szkoły otrzymały wytyczne od władz miasta. Tradycyjny podczas studniówek polonez zostanie odtańczony tylko symbolicznie.

„26 stycznia o godzinie 14.00 w szkole na sali gimnastycznej maturzyści odtańczą poloneza. Polonez zostanie sfilmowany, a następnie filmy przesłane przez wszystkie zabrzańskie szkoły zostaną zmontowane w całość. Będzie to dla Was jedyna pamiątka…” – taką informację otrzymali za pośrednictwem mobi Dziennika uczniowie jednej z zabrzańskich szkół średnich.

Podziemne bale maturalne

Z odwołaniem studniówek nie może się pogodzić wielu maturzystów. – Chciałam tej studniówki chyba jak każda dziewczyna, kupić piękną sukienkę, zrobić makijaż, fryzurę, paznokcie i mieć piękne ostatnie wspomnienia z klasą i edukacją – mówi rozżalona uczennica jednej ze szkół średnich w Zabrzu.

Już teraz niektórzy uczniowie planują  mimo obostrzeń związanych z pandemią uczcić 100 dni przed egzaminem dojrzałości. – Myślimy nad podziemną studniówką na jakiejś salce. Albo zrobimy małe spotkanie klasowe. Jakoś trzeba się pożegnać – dodaj jeden z tegorocznych maturzystów.

Foto: Archiwum Zabrze24.info

Podobne artykuły

Odmrożenie ZUS – po majówce otwarte będą sale obsługi klienta

redaktor

Szpital w Biskupicach przekazuje łóżka dla chorych na COVID-19

redaktor

Koronawirus w kopalniach. Testy z wynikami widmo?

redaktor

SKOMENTUJ