fbpx
BIZNES

Systemy do prowadzenia szkoleń online

Systemy do prowadzenia szkoleń online

Dzięki nowoczesnym narzędziom fizyczna odległość nie jest przeszkodą przy konieczności przeszkolenia pracowników. Pomocnych systemów jest wiele, dlatego łatwo się pogubić w ich gąszczu. Wyjaśniamy, jak prowadzić szkolenia online, by były wartościowe, skuteczne i pozbawione problemów technicznych.

Bez względu na to czy prowadzimy działalność w Zabrzu czy Katowicach każdy przedsiębiorca musi organizować szkolenia dla pracowników. Zaczynając od tych obowiązkowych, jak szkolenia BHP, poprzez dużo bardziej specjalistyczne dotyczące RODO czy innych przepisów prawa regulujących daną branżę. Na szczęście oferta szkoleń na Śląsku jest bardzo bogata, wystarczy odwiedzić bazę szkoleń w Katowicach, aby przekonać się że mamy z czego wybierać.

Nie zawsze jednak musimy wybierać szkolenie stacjonarne, chociaż ich zalety: możliwość kontaktu z prowadzącym, bezpośredniej interakcji, uczestniczenia w zajęciach w grupie szkoleniowej są bezsporne. Czasami jednak warto również sięgnąć po szkolenia online, które również mają szereg zalet.

Webinar czy e-learning?

Zanim przyjrzysz się dostępnym narzędziom do prowadzenia szkoleń online, musisz zdecydować jaka forma nauki Cię interesuje. Wyróżniamy dwa główne typy kursów internetowych:

  • prowadzone w formie e-learningu,
  • prowadzone w formie webinaru.

Czym się one różnią? E-learning, co do zasady, jest znacznie mniej interaktywny. Uczestnicy otrzymują w tym przypadku materiały i zapoznają się z nimi we własnym zakresie, w dowolnym czasie. Uzupełnieniem tego rodzaju kursu mogą być wirtualne spotkania i dyskusje, jednak zasadniczo jest on produktem kompletnym. Atutem z pewnością jest możliwość powrotu do materiałów edukacyjnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Webinar to inaczej szkolenie online na żywo – wirtualne spotkanie prowadzącego z uczestnikami. To forma znacznie bardziej interaktywna, która oprócz wykładów i prezentacji może zawierać również różnego rodzaju ćwiczenia. Uczestnicy mają też możliwość zadawania pytań, co pozwala na bieżące rozwiewanie ich wątpliwości.

Najlepsze programy do szkoleń online na żywo

Jeśli zależy Ci na przeprowadzeniu szkolenia online, które swoją formą będzie najbardziej przypominało to tradycyjne, jedynym słusznym wyborem jest webinar. Ze względu na błyskawiczny rozwój tej dziedziny obecnie dostępnych jest mnóstwo narzędzi sieciowych ułatwiających jego poprowadzenie. Z czego warto korzystać?

  • Zoom Video to jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu umożliwiające spotkania do 50 osób. Dostępne jest w wersji darmowej, choć wówczas nie można korzystać z wielu zaawansowanych opcji.
  • MyOwnConference to zaawansowana platforma stworzona z myślą o webinarach i szkoleniach online. Dostępna jest wersja darmowa z ograniczeniem do 20 uczestników. Platforma oferuje wyjątkową stabilność techniczną i nowoczesne zabezpieczenia.
  • Google Hangouts Meet to program, który niejako zastąpił standardową aplikację Google Hangouts. To narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów, oferujące znacznie szersze możliwości wykorzystania.
  • ClickMeeting i ClickWebinar to wygodne i proste w obsłudze narzędzia. Ich atutem są rozbudowane funkcje dostępne w różnych planach płatności oraz 30-dniowa wersja próbna.

Wybór właściwej platformy zależy od wielu czynników – m.in. wymaganych opcji czy liczby uczestników szkolenia online. Ogrom rozwiązań sprawia jednak, że przez Internet z powodzeniem można prowadzić niemal dowolne kursy, seminaria i spotkania. Jeśli natomiast szukasz gotowych szkoleń online, gdzie zewnętrzny organizator zadba o wszystkie szczegóły warto zapoznać się z listą szkoleń na Eventis.pl – zarówno odbywających się stacjonarnie w Katowicach i innych miastach na Śląsku, jak też zdalnie.

Podobne artykuły

Cudzoziemcy zapełniają polskie budowy, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej!

@admin

Opiekunka Niemcy – jak wygląda praca opiekunki w Niemczech. Od A do Z

@admin

Zobacz, gdzie warto kupić mieszkanie w Zabrzu!

@admin

2 komentarze

Adrian 28 kwietnia 2020 at 21:24

Tak, ale trzeba uważać, bo Zoom zaliczył ostatnio dużą wpadkę, okazało się że osoby niepowołane mogą dołączyć do takeigo szkolenia czy konferencji po cichu 🙂

Odpowiedz
Metoda szkoleniowa Train the Trainer | WeLearn 27 maja 2020 at 09:39

[…] Przeczytaj również: Poznaj 5 narzędzi do prowadzenia szkoleń online […]

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «