fbpx
SPORT

Szczypiorniści Górnika Zabrze ograli Rhein-Neckar Loewen

Chociaż do przerwy przegrywali, to w drugiej połowie szczypiorniści Górnika Zabrze ograli niemiecki Rhein-Neckar Loewen 29:26 (12:14). Był to pierwszy mecz fazy zasadniczej Ligi Europejskiej.

Chociaż do przerwy przegrywali, to w drugiej połowie szczypiorniści Górnika Zabrze ograli w miniony wtorek niemiecki Rhein-Neckar Loewen 29:26 (12:14). Był to pierwszy mecz fazy zasadniczej Ligi Europejskiej.

Pierwsza połowa spotkania, które rozgrywane było w Dąbrowie Górniczej, przebiegała pod niedużą przewagą Rhein-Neckar. W drugiej części jednak zabrzańscy szczypiorniści zdominowali niemieckiego lidera i w ten sposób odwrócili losy spotkania.

Warto wspomnieć, że we wcześniejszym wtorkowym spotkaniu tej grupy Ligi Europejksiej Nantes wygrał na wyjeździe z TSV 38:32 (18:17). Piłkarzy ręcznych Górnika Zabrze czeka zatem kolejny trudny mecz z HBC Nantes.