fbpx
INFORMACJE

Dlaczego zabrzańskie wodociągi reklamują wodę z kranu?

Od pewnego czasu w przestrzeni miejskiej można zauważyć bilbordy zachęcające do picia wody z kranu. O cel i koszt tej kampanii, która akurat odbywa się w przededniu wyborów samorządowych, zapytaliśmy Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

– Billboardy z przekazem „Zdrowa woda dla Zabrza – Możesz ją pić prosto z kranu” mają na celu uświadomienie i podkreślenie, że woda w Zabrzu w znacznej części pochodzi z ujęć głębinowych, a więc jest wodą twardą, bogatą w związki mineralne i zdrową. Płynąca w naszej sieci woda pochodzi z ujęć głębinowych i powierzchniowych. Niezależnie od źródła, spełnia najwyższe normy wody przeznaczonej do spożycia i jest bezpieczna – odpowiada Małgorzata Tatarek z zabrzańskich wodociągów.

Wodociągi zachęcają do picia wody z kranu, gdyż można zaoszczędzić w ten sposób pieniądze – woda z kranu jest 100 razy tańsza od kupowanej w sklepie. Jak przekonują przedstawiciele miejskiej spółki, jest też zdrowsza, bo nie jest przechowywana w plastiku.

O ile aspekt ekonomiczny nie podlega dyskusji, to do walorów zdrowotnych, a przede wszystkim do czystości zabrzańskiej wody niektórzy mieszkańcy mają wątpliwości. Zobacz krótki materiał 👇

Ile kosztuje trwająca kampania?

Bilbordy widoczne w mieście to tylko jeden z elementów kampanii informacyjnej prowadzonej przez miejską spółkę. Działania trwają od listopada 2023 roku i zakończą się 31 maja 2024 roku. Koszt to 80 tys. zł netto, a składa się na to:

  • opracowanie strategii kampanii,
  • przygotowanie grafik i nagranie materiałów filmowych,
  • produkcja, montaż i ekspozycja dwóch różnych treści reklamowych na banerach reklamowych (5 bilbordów x 2 miesiące),
  • montaż filmów (2 filmy),
  • opracowanie kampanii dla mediów społecznościowych (16 postów).

Miejskie wodociągi zapewniają, że koszt kampanii nie ma wpływu na cenę wody.

– Kampania jest finansowana ze środków pozataryfowych ZPWiK, co oznacza, że jej koszt nie jest wliczany do taryf, które mieszkańcy płacą za wodę i ścieki – informuje Małgorzata Tatarek.

Kampanie w czasie przedwyborczym

Zabrzańskie wodociągi to nie jedyne miejskie przedsiębiorstwo, które teraz – w czasie przedwyborczym – prowadzi tego rodzaju działania. Na mieście widoczne są m.in. bilbordy z logiem Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji. Jest też sporo bilbordów, na których widnieje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik z hasłem „Razem usprawniamy komunikację publiczną”. W tej sytuacji można zadać pytanie, czy nie jest to czasem zawoalowana kampania wyborcza? Ponadto, sporo zajętych bilbordów powoduje, że pozostali kandydaci będą mieć ich mniej do dyspozycji. I wreszcie najważniejsze, ile to wszystko razem kosztuje i kto za to płaci?

Źródło: nz24.pl

Podobne artykuły

4 pijanych kierowców zatrzymano w ciągu ostatniego weekendu

redaktor

Korupcja w MOSiR? Śledztwo w atmosferze tajemnicy…

redaktor

Tragedia na Zandce. 10 letnia dziewczynka śmiertelnie zatruta tlenkiem węgla

redaktor

1 comment

Jacek 19 lutego 2024 at 08:45

Gość od strukturyzacji, dobry oszołom.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «