fbpx
INFORMACJE

Tereny przemysłowe w Biskupicach – trwają pseudo konsultacje z mieszkańcami

Bez spotkań z mieszkańcami Biskupic i bez udostępnienia w internecie planów przekształcenia terenów rekreacyjnych w przemysłowe. Tak wyglądają zorganizowane przez Urząd Miejski w Zabrzu pseudo konsultacje w tej sprawie.

Bez spotkań z mieszkańcami Biskupic i bez udostępnienia w internecie planów przekształcenia terenów rekreacyjnych w przemysłowe. Tak wyglądają zorganizowane przez Urząd Miejski w Zabrzu pseudo konsultacje w tej sprawie.

Wygląda na to, że władza w Zabrzu za wszelką cenę chce zmienić w Biskupicach plany zagospodarowania przestrzennego, przekształcając tereny rekreacyjne w przemysłową przestrzeń i to tuż przy strefie mieszkalnej.

W grę w wchodzi nie tylko teren oprotestowany przez mieszkańców ul. Kukuczki, ale potężny obszar od ul. Hagera do ul. Drzymały. Są to lasy, pola i hałdy.

Urząd Miejski wydał jedynie obwieszczenie, w którym informuje mieszkańców Biskupic, że przystępuje do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

Wynika z niego, że zainteresowani mieszkańcy mogą się z tymi planami zapoznać w godzinach pracy urzędu i pisemnie składać do nich uwagi, które ostatecznie rozpatrzy prezydent Zabrza.

Urzędnicy utrudniają dostęp do planów

W mediach społecznościowych rozpętała się burza. Mieszkańcy Biskupic są zgorszeni, że plany przekształcenia terenów rekreacyjnych w przemysłowe można jedynie przejrzeć w godzinach pracy urzędu. Jak wiadomo większość osób w tym czasie pracuje.

– Żeby o czymś dyskutować, to trzeba wpierw pokazać publicznie rozważane pomysły, a tu jest – na ile mi intuicja podpowiada – bzdurne pismo napisane urzędowym językiem, czyli tak, by maksymalnie utrudnić zwykłym mieszkańcom ogląd sytuacji. I jeszcze ta pora łaskawego wglądu do dokumentów od 8:00 do 15:00. No popatrzcie, akurat w tych godzinach większość potencjalnie zainteresowanych musi pracować – cóż za przypadek! „Skuteczna” władza frontem do mieszkańca, jak zwykle – skomentował Łukasz Malina.

Na tym jednak nie koniec. Zabrzańscy urzędnicy utrudniają mieszkańcom dokładne zapoznanie się z planami przekształceń.

– Niestety zdjęcia projektu urzędnik nie pozwolił zrobić bo, jak stwierdził, to tylko projekt i może ulec zmianie a upublicznienie spowodowałoby niepotrzebne dyskusje. Taki dziwny tok myślenia – napisał Slavo Mir.

Prawdą jest, że urzędnicy nie mogą utajniać dokumentów zabraniając mieszkańcom ich sfotografowania. Wygląda jednak na to, że zabrzańska władza już zadecydowała o przeznaczeniu terenów w Biskupicach, a pseudo konsultacje to wyłącznie działanie asekuracyjne.

Foto: https://www.facebook.com/KochamBiskupice

Podobne artykuły

[AKTUALIZACJA] Dziecko potrącone na przejściu na pieszych. Na miejscu helikopter LPR

redaktor

Czy nauczyciele mogą liczyć na wypłaty podczas strajku?

redaktor

Zabrzanka powołana na stanowisko wiceprezydenta Gliwic

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «