fbpx
INFORMACJE

To była wyjątkowa Wigilia dla bezdomnych

Tradycyjne potrawy, kolędy grane na żywo i magiczna, świąteczna atmosfera. Kilkudziesięciu bezdomnych pojawiło się na Wigilii, którą zorganizowali mieszkańcy Zabrza i wolontariusze. Bezdomnych gości zaproszono 20 grudnia o godzinie 18.00 do Baru Voyager przy ulicy Karola Miarki 16.

Organizatorami Wigilii byli Ola Panelska i Tomasz Bugaj – administratorzy grupy Zabrzanie w Imię Zasad oraz Iwona Dudko-Pawłowska i przewodnicząca klubu radnych Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze – Agnieszka Rupniewska, a także Bar Voyager. – Jest mi niezmiernie miło, że potencjał tego miejsca można wykorzystać w tak szczytnym celu. Dzięki temu osoby bezdomne mogą poczuć tę namiastkę Bożego Narodzenia. Zjeść ciepłe posiłki i napić się gorącej herbaty. Wsłuchać się w kolędy… – powiedziała właścicielka Baru Voyager.

W gotowanie zupy, pierogów i smażenie ryb oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku zaangażowało się kilkanaście osób. Organizatorom udało się też zapewnić gościom świąteczną oprawę muzyczną na żywo – najpiękniejsze tradycyjne kolędy. – Tę wyjątkową Wigilię z myślą o wyjątkowych ludziach udało się zorganizować dzięki współpracy wolontariuszy oraz dwóch radnych z Zabrza. Jest to efekt pracy u podstaw, która w tym mieście zawsze była i będzie dla mnie najważniejsza – podsumowała Agnieszka Rupniewska – przewodnicząca klubu radnych Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze.

Zaproszeni na Wigilię goście dostali też gwiazdkowe prezenty – ciepłe skarpety, które ufundował jeden z zabrzańskich przedsiębiorców.

Podobne artykuły

Finansowe i wizerunkowe problemy na linii Górnik Zabrze – akademia – miasto

redaktor

2500 zł mandatu i 10 punktów karnych dla kierowcy volkswagena

redaktor

Zabrze – Zaborze: Zatrzymani z bronią i narkotykami

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «