fbpx
INFORMACJE SPORT

Tour de Pologne wraca do Zabrza

Po rocznej przerwie Tour de Pologne wraca do Zabrza. 7 etap osiemdziesiątego już prestiżowego wyścigu rozpocznie się w Zabrzu.

80. Tour de Pologne rusza 29 lipca w Poznaniu. Zmagania kolarzy będą składać się z 7 etapów – ten ostatni (4 sierpnia) swój bieg rozpocznie właśnie w Zabrzu, a zakończy w Krakowie. Trasa mierzyć będzie prawie 167 kilometrów. Meta zostanie usytuowana przy krakowskich Błoniach, wcześniej kolarze pokonają trzy rundy ulicami miasta.

Tour de Pologne wraca po rocznej przerwie

Zabrze na trasie wyścigu znalazło się w pięciu edycjach: 74, 75, 76, 77, 78. Kolarskie zmagania przed rokiem odbyły się bez udziału naszego miasta.

W większości edycji kolarze kończyli zawody przy stadionie Górnika Zabrze, gdzie usytuowana była meta. Wyjątkiem był konkurs sprzed dwóch lat, kiedy to zawodnicy rozpoczęli zmagania 7. etapu w Zabrzu. Dokładnie taki sam scenariusz czeka nas 4 sierpnia.

Całość trasy podzielona jest na etapy: Poznań, Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków.

Co roku miasta, przez które przebiega trasa prestiżowego wyścigu płacą za to nawet po kilkaset tysięcy złotych.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

22 latek podpalił samochód ojca swojej byłej dziewczyny

redaktor

Uratowano jednego górnika. Ratownicy wciąż szukają drugiego

redaktor

Włamali się do Biedronki po alkohol i papierosy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «