fbpx
INFORMACJE

Pierwsze „trzynastki” dla emerytów! Ile wypłaci ich zabrzański ZUS?

Wypłata trzynastych emerytur już ruszyła. Pieniądze wraz z majową emeryturą bądź rentą powinny spływać na konta jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. Tylko w województwie śląskim „trzynastkę” otrzyma około 1,2 mln osób. Z zabrzańskiego oddziału ZUS pieniądze dostanie 230 tys. emerytów i rencistów.

Jednorazowy dodatek do emerytury i renty czyli tak zwana „trzynasta emerytura” to kwota 1100 zł brutto, z której w większości przypadków będzie potrącona zaliczka na podatek dochodowy i składkę zdrowotną na Narodowy Fundusz Zdrowia. Ostatecznie każdy emeryt czy rencista otrzyma 888 zł.

Ci, którzy dostają emerytury lub renty w pierwszych dniach maja mogą liczyć na wypłatę „trzynastki” jeszcze w ostatnich dniach kwietnia.

– Dla sporej części seniorów terminem wypłaty jest pierwszy dzień miesiąca, który w maju przypada na dzień wolny od pracy. Dlatego, tej grupie odbiorców przelewy zrealizujemy wcześniej, bo nawet 29 lub 30 kwietnia. Pozostali świadczeniobiorcy otrzymają „trzynastkę” w terminach, w których zwykle otrzymują emerytury bądź renty – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podobne artykuły

Zarzuty dla podejrzanych o dewastację cmentarza żydowskiego

redaktor

Przyłapana na kradzieży w sklepie pogryzła ochroniarza

redaktor

Bandyta przewrócił staruszkę, kopnął ją w brzuch i ukradł jej torebkę

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «