fbpx
BIZNES INFORMACJE

Turniej na najlepszego ucznia-kucharza w kraju po raz szósty!

Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia w Zabrzu.

Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia w Zabrzu.

Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach organizują finał VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Temat wiodący turnieju w roku szkolnym 2022/2023 to „Wariacje kulinarne z rybami w roli głównej”.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz jest: rozwijanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie kucharz, nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami z całej Polski, zaprezentowanie umiejętności kulinarnych uczniów, podnoszenie jakości kształcenia w zawodzie kucharz, wymiana doświadczeń między szkołami, zakładami oraz rozwijanie współzawodnictwa indywidualnego i międzyszkolnego.

Finał VI Edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbędzie się 25-27 kwietnia 2023 roku w Zabrzu w Zespole Szkół Spożywczych im. Bronisława Hagera

Finał będzie składał się z dwóch etapów:

  • etap pierwszy, część pisemna – test teoretyczny,
  • etap drugi, część praktyczna, w której każdy uczestnik sporządzi dwie porcje zakąski oraz dania zasadniczego związanego z tematem przewodnim konkursu. Jury oceni m.in organizację, higienę pracy, techniki sporządzania dań, smak oraz ekspozycję potraw. 

W finale weźmie udział 10 uczniów z całej Polski. Zwycięzcy turnieju zostaną zwolnieni z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2022/2023.

Organizatorzy zapraszają na stronę: www.zsspoz.zabrze.pl

Foto: Piotr Antczak

Podobne artykuły

Akt oskarżenia przeciwko 24 kibicom Górnika Zabrze z Torcidy

redaktor

Co zrobić aby wypozycjonować stronę – działania marketingowe

@admin

Złodziej samochodu zatrzymany dzięki strażniczkom miejskim

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «