fbpx
INFORMACJE

Ukradli tablicę rejestracyjną z policyjnego radiowozu…

Chcieli zaimponować znajomym i ukradli tablicę rejestracyjną z policyjnego radiowozu. Zuchwała akcja dwóch 22 latków z Zabrza miała miejsc e w sobotnią noc na parkingu przed centrum handlowym w Rudzie Śląskiej.

Chcieli zaimponować znajomym i ukradli tablicę rejestracyjną z policyjnego radiowozu. Zuchwała akcja dwóch 22 latków z Zabrza miała miejsce w sobotnią noc na parkingu przed centrum handlowym w Rudzie Śląskiej.

W sobotnią noc rudzcy policjanci przyjechali na interwencję. Radiowóz zaparkowali przed jednym z centrów handlowych.

 – W tym czasie dwóch młodych mieszkańców Zabrza chcąc zaimponować znajomym, postanowiło ukraść tablicę rejestracyjną z policyjnego samochodu. Mundurowi, którzy odkryli brak przedniej tablicy, powiadomili dyżurnego. W sprawę włączyli się kryminalni z rudzkiej komendy, przeglądając zapis z kamer monitoringu budynku, w którym policjanci interweniowali, szybko ustalili, kto dokonał tej kradzieży  – opowiada asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy policji w Rudzie Śląskiej.

Już po kilku godzinach udało się wytypować sprawców, zatrzymać ich i przewieźć na komendę. Obydwaj 22 latkowie z Zabrza przyznali się do kradzieży tablicy rejestracyjnej. Tłumaczyli, że chcieli najpierw ukraść z radiowozu kołpaki, ale były one przymocowane śrubami. Tablicę rejestracyjną potraktowali jako trofeum i przez to, że ją skradli zyskali uznanie wśród rówieśników.

O losie dwóch zabrzan zadecyduje sąd. Wprawdzie kradzież tablicy rejestracyjnej to wykroczenie, ale za chuligański i zuchwały wybryk mogą zostać surowo ukarani.

Foto: policja.pl

Podobne artykuły

21 latek spadł z szóstego piętra. Lądował śmigłowiec LPR

redaktor

CUD, czyli renoma i doświadczenie w badaniach USG

redaktor

Afera z fałszowaniem podpisów na listach Żbikowskiego. Kandydat wydał oświadczenie

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «