fbpx
INFORMACJE

Ukrainiec prowadził po pijanemu – uderzył w inny samochód

Dziś po godzinie 1.00 w nocy zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie do kolizji drogowej na ul. Jana Matejki. Jak się okazało sprawcą zdarzenia drogowego był 30 letni obywatel Ukrainy. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dziś po godzinie 1.00 w nocy zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Jana Matejki. Jak się okazało sprawcą zdarzenia drogowego był 30 letni obywatel Ukrainy. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

30 letni obywatel Ukrainy, który prowadził seata, uderzył w inne auto podczas omijania. – Okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, a w wydychanym powietrzu miał 2,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 30-letniemu mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych. Wydłużono również okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany, określono na poziomie 3 lat.

Podobne artykuły

Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo i spowodował kolizję

redaktor

4 pijanych kierowców zatrzymano w ciągu ostatniego weekendu

redaktor

Pijany kierowca fiata dachował na Rondzie Sybiraków

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «