fbpx
INFORMACJE

W ferie zimowe Kolejami Śląskimi tylko za złotówkę

Od soboty (27 stycznia) na Śląsku rozpoczynają się ferie. Koleje Śląskie wprowadzają specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży do lat 18. Od 27 stycznia do 11 lutego będą mogły skorzystać z przejazdów regionalnego przewoźnika za złotówkę.

Oferta promocyjna skierowana do dzieci i młodzieży jest inicjatywą Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego.

„Aby skorzystać z promocyjnego przejazdu Kolejami Śląskimi podczas ferii, należy kupić bilet za złotówkę (można to zrobić w kasie Kolei Śląskich lub w pociągu u drużyny konduktorskiej) i w trakcie podróży posiadać przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający wiek wskazany w Regulaminie akcji promocyjnych przejazdów “FERIE 2024”” – informują Koleje Śląskie.

Oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych. Wyjątkiem jest odcinek transgraniczny na linii S7 pomiędzy Chałupkami a Bohuminem. Warto także dodać, że promocja dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym od czwartego roku życia, bo młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100 proc. i ich przejazd Kolejami Śląskimi zawsze jest bezpłatny.

– Coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. W 2023 roku uczyniło tak rekordowe 22 mln pasażerów. Wspólnie z naszym regionalnym przewoźnikiem regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie i wakacje, aby promować ten środek transportu wśród najmłodszych. Dzieci i kolej łączy to, że są przyszłością naszego regionu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Specjalna oferta dla młodzieży to nie wszystko. Jak mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, w Kolejach Śląskich przez cały rok na zniżki mogą liczyć także rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Dostępna przez 365 dni w roku oferta “Rodzina”, pozwala na kupno biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżuje się z dzieckiem.

Podobne artykuły

Nękał byłą partnerkę, teraz grozi mu więzienie

redaktor

Poszukiwany za usiłowanie zabójstwa Dawid G. zatrzymany

redaktor

Halina Bieda senatorem dla Zabrza i Bytomia

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «