fbpx
INFORMACJE SPORT

Zastępca Mańki-Szulik w radzie nadzorczej Podbeskidzia

Wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski został nowym członkiem rady nadzorczej klubu sportowego Podbeskidzie Bielsko-Biała – ustalił portal bielsko.biala.pl.

Wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski został nowym członkiem rady nadzorczej klubu sportowego Podbeskidzie Bielsko-Biała – ustalił portal bielsko.biala.pl.

„Sprawa wyszła na jaw w czwartek. W klubie miało miejsce posiedzenie rady nadzorczej TS Podbeskidzie, w trakcie którego oprócz wiceprezydenta miasta Piotra Kuci i mniejszościowego współwłaściciela Edwarda Łukosza obecny był „postawny mężczyzna”. Brakowało radcy prawnego Mateusza Sawaryna, który od roku był drugim przedstawicielem gminy Bielsko-Biała w spółce (zastąpił Kazimierza Nędzę)” – pisze portal.

Jak się okazało, „postawny mężczyzna” to wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, który – jak ustalił portal – jest nowym członkiem rady nadzorczej TS Podbeskidzie.

Wodociągi, Weglokoks, Podbeskidzie…

Wiceprezydent Krzysztof Lewandowski to nie jedyny samorządowiec, który sprawuje funkcje w radach nadzorczych (jest też członkiem rady nadzorczej Spółki Stadion oraz Fundacji Górnika Zabrze).

A gdzie dorabiają czołowi zabrzańscy urzędnicy? Małgorzata Mańka-Szulik w styczniu 2022 roku została zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej w częstochowskich wodociągach. Jej zastępczyni Katarzyna Dzióba zasiada w radzie nadzorczej Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji.

Prawdziwym rekordzistą jest jednak oficjalny już kandydat na prezydenta Zabrza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Borys Borówka. Z jego zeznania majątkowego za 2022 rok wynika, że zasiadał wówczas w trzech radach: Kopalnia Soli Bochnia, Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji, Węglokoks Energia.

W przypadku wiceprezydenta Lewandowskiego jest to trzecia intratna posada w radzie nadzorczej. Oczywiście zastępcy Mańki-Szulik nie zamierzamy zaglądać w portfel, chociaż stanowisko w Podbeskidziu jest najwyraźniej kolejnym źródłem dochodu, które może wzbudzać kontrowersje w obliczu krytycznej sytuacji Górnika Zabrze, jak również miejskiej kasy, która jest zadłużona na ponad 760 mln zł.

Źródło: bielsko.biala.pl, WZabrzu.info Foto: Kocham Biskupice

Podobne artykuły

Mieszkańcy Biskupic nie chcą terenów przemysłowych i zapowiadają protest

redaktor

Nowe boisko piłkarskie w Mikulczycach już dostępne!

redaktor

14 latek podawał się za policjanta – chciał ukraść staruszkowi 50 tys. zł.

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «