INFORMACJE

Właściciel prywatnej uczelni, radia i telewizji zatrzymany przez CBA

Właściciel TVS WST i Radia Silesia zatrzymany przez CBA

Zarzuty dla 11 podejrzanych i śledztwo dotyczące korzyści majątkowych na kwotę 1 mln 900 tys. zł. Wśród zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne są przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki oraz Arkadiusz H. – właściciel prywatnej uczelni, której filia znajduje się w Zabrzu i radia, a także regionalnej telewizji.

Krakowska delegatura CBA prowadzi postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego.

Śledztwo dotyczy udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 11 podejrzanych, w tym były senator RP VIII kadencji.

W tej sprawy funkcjonariusze CBA na terenie województw małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego zatrzymali 10 osób. W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zatrzymanym przedstawiono zarzuty korupcyjne, w tym płatnej protekcji oraz wręczania korzyści majątkowych.

 

Podobne artykuły

Alarm smogowy! Darmowe przejazdy komunikacją

redaktor

Tlenek węgla w mieszkaniu przy ul. Wolności – trzy osoby w szpitalu

redaktor

Włamał się do salonu sukien ślubnych – nakradł towaru za 40 tys. zł. [ZDJĘCIA]

redaktor

SKOMENTUJ