fbpx
INFORMACJE

Pełna mobilizacja – zmasowana pomoc dla poszkodowanych w pożarze

Zmasowana pomoc dla poszkodowanych w pożarze Zabrze Biskupice

Internetowe zbiórki pieniędzy oraz sąsiedzka pomoc. 12 rodzinom poszkodowanym w pożarze, do którego doszło w minioną sobotę w Zabrzu-Biskupicach pomagają też niektórzy zabrzańscy przedsiębiorcy.

W budynku przy ul. Głowackiego, który strawił ogień ucierpiało w sumie 30 osób, w tym 7 dzieci i jedna osoba niepełnosprawna. Mieszkania wymagają generalnego remontu. Niektóre w ogóle nie nadają się do użytku.

W internecie ruszyły już dwie zbiórki pieniędzy dla pogorzelców. Jedna na https://zrzutka.pl/xwh92x , a druga na https://pomagam.pl/4of0nbeg?fbclid=IwAR28bEQCA5Rmo6xhQCUmgtS4dMLGi40URg0HEl20uNHh5MJMqfCAcN7cL2A

Z kolei w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu-Biskupicach (ul. Bytomska 111 b) udostępnione są pomieszczenia, do których można przynosić najbardziej potrzebne rzeczy. Zbiórka potrwa do soboty (30.11). Dary można przynosić codziennie w godz. od 8.00-12.00

W pomoc zaangażowani są też przedsiębiorcy z Zabrza. W dzielnicy Zaborze-Północ zbiórkę zorganizowała właścicielka Salonu Fryzjerskiego Lavisage, przy ul. Kalinowej 7.

Tam można jeszcze do jutra (26.11), do godz. 18.00 przynosić najbardziej potrzebne rzeczy takie jak kołdry, koce czy też ciepłą odzież.

Foto - źródło: Salon Fryzjerski Lavisage.

Podobne artykuły

Mankamenty nowego dworca autobusowego w centrum [WIDEO]

redaktor

Wielkie Derby Śląska – zamieszki na trybunach i spalenie flagi Górnika [VIDEO]

redaktor

Zabrzanin wystartuje w teleturnieju „Jeden z dziesięciu” – zachęcamy do kibicowania!

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «