fbpx
BIZNES

Wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe w swoim domu — sprawdź, catering dietetyczny w Zabrzu

Nadwaga i otyłość stają się coraz poważniejszym problemem nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. Dotyka on zarówno mieszkańców dużych miast takich jak Wrocław, Kraków, czy Warszawa, jak i mniejszych miejscowości, jak Zabrze, Sosnowiec, czy Kalisz. Czy catering dietetyczny to dobry sposób na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych w swoim domu?

Zdrowe nawyki żywieniowe – dlaczego są tak istotne?

Nadwaga i otyłość to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Badania wykazały, że około 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i 22% dzieci w wieku do 15 roku życia cierpi na nadwagę. Z nadmierną ilością kilogramów zmaga się również co czwarty Polak po 15 roku życia. Otyłość to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim licznych chorób, które się z nią wiążą. Przede wszystkim cukrzycą typu II, która nieustabilizowana prowadzi do poważnych powikłań, zmianami miażdżycowymi, czy niewydolnością serca.

Na szczęście można tym chorobom przeciwdziałać, dbając o odpowiednie żywienie i właściwe nawyki żywieniowe, które należy wprowadzać już na wczesnych etapach życia. Niezwykle istotna jest rezygnacja z tak chętnie spożywanych przez najmłodszych fast foodów, gotowych produktów sklepowych, czy niezdrowego jedzenia takiego jak chipsy, słodycze, oraz soki.

Przygotowywanie posiłków ze świeżych produktów, wyrzucenie z jadłospisu przetworzonej żywności i ograniczenie słodyczy, to podstawa zdrowego żywienia. Tylko jak przekonać młodzież, że zdrowa dieta nie musi być nudna?

Catering dietetyczny – prosty i skuteczna metoda na zdrowe jedzenie

Catering dietetyczny to opcja nie tylko dla tych, co chcą się odchudzać. To również świetne rozwiązanie dla osób, a nawet całych rodzin, które chcą zadbać o zdrowe żywienie, nie mając jednak czasu na poznawanie nowych diet oraz przepisów.

Fit catering to zdrowe posiłki na cały dzień dostosowane do potrzeb wszystkich członków rodziny. Możliwość wyboru odpowiedniej diety, ilość posiłków oraz ich kaloryczności, ułatwia wybór odpowiedniej opcji żywieniowej dla każdego. Co ważniejsze Fit catering działa nie tylko na terenie dużych miast takich jak Wrocław Warszawa, Kraków, czy Gdańsk. Na stornie znajdziesz również catering Zabrze https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-zabrze/, czy też Sosnowiec, lub Chorzów. Niezależnie więc czy mieszkasz w dużym mieście, czy też mniejszej miejscowości możesz bez trudu zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny.

Jak wybrać właściwą dietę, dopasowaną do potrzeb?

Jeśli chcesz wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe w swoim domu dla całej rodziny, warto każdemu wybrać właściwy plan żywieniowy.

Dla młodszych domowników z pewnością najlepiej się sprawdzi dieta Optimal. Są to pełnowartościowe i zbilansowane posiłki zawierające od 15 do 20% białka, około 60% węglowodanów i około 25% – 30% tłuszczy.

Jeśli szukasz planu żywieniowego bez mięsa lub bez mięsa oraz ryb Fit catering oferuje kilka różnych możliwości. Wszystkie plany żywieniowe zawierają bogate źródła białka, witamin i mikroelementów. Gwarantują smaczne i właściwie opracowane posiłki.

Miłośnicy sportu powinni sięgnąć po dietę Sport, która zawiera więcej białka oraz węglowodanów, odpowiednich, dla osób, które więcej i intensywniej się ruszają. Dieta ketogeniczna zaś to świetna opcja dla tych, którzy chcą szybko stracić kilka kilogramów.

Catering dietetyczny pomaga ustabilizować wagę i wyrobić odpowiednie odruchy żywieniowe. Ułatwia zmianę diety, bez potrzeby poświęcania czasu na obliczanie kalorii i wartości odżywczych podczas przygotowywania posiłków.

Podobne artykuły

Migracja PrestaShop – jak to zrobić szybko, profesjonalnie i samodzielnie ?

@admin

Czym kierować się przy wyborze okien?

@admin

Restauracja Calavera – najlepsza kuchnia włoska i meksykańska w mieście

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «