fbpx
INFORMACJE

Wykup mieszkań komunalnych w Zabrzu jednak za 30 procent wartości

Zabrzański samorząd utrzymał w 2023 roku bonifikatę na wykup mieszkań komunalnych na poziomie 70%. Za uchwałą radni zagłosowali jednogłośnie.

Zabrzański samorząd utrzymał w 2023 roku bonifikatę na wykup mieszkań komunalnych na poziomie 70 proc. Za uchwałą radni zagłosowali jednogłośnie. 

Podczas lutowej sesji Rady Miasta Zabrze radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która utrzymała w 2023 roku bonifikatę na wykup mieszkań z zasobów gminy na dotychczasowym poziomie. Mieszkańcy, zamiast przypadającej na ten rok (wynikającej z poprzedniej uchwały) 60-procentowej bonifikaty, dalej będą mogli kupować zajmowane przez siebie lokale z 70 procentową bonifikatą.

Uchwała, która dotychczas obowiązywała, zakładała coroczną obniżkę bonifikaty o 10 punktów procentowych. I tak rok 2020 dawał 90 procentową obniżkę, 2021 – 80 procentową, 2022 – 70 procentową, natomiast w 2023 miała wynosić 60 proc. Radni jednak utrzymali bonifikatę z poprzedniego roku, przesuwając tę 60-procentową na 2024 rok.

W ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców do nabywania gminnych lokali. – Przewiduje się, że proponowane rozwiązanie pomniejszy koszty miasta w zakresie zarządzania i utrzymania nieruchomości, w których gmina jest właścicielem lub współwłaścicielem – czytamy w uzasadnieniu.

Foto: archiwum Zabrze24.info

Podobne artykuły

W wakacje psów przybywa, a adopcji prawie nie ma…

redaktor

„Lewy” tytoń i alkohol przejęto na terenie Katowic i Zabrza

redaktor

Napadł na sklep nocny. Zaatakowana ekspedientka uciekła [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «