fbpx
BIZNES

Wymagania, jakie musi spełnić nowy salon fryzjerski

Aby otworzyć salon fryzjerski potrzebni są nam profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy, jak nikt inny, ale oprócz wykwalifikowanych pracowników, potrzebne nam są także takie podstawy jak meble do salonu fryzjerskiego. Jak je wybrać? Które są niezbędne? Dodatkowo sen z powiek może spędzać nam góra formalności, których się obawiamy, pojawiają się pytania: Jak sprawa wygląda od strony prawnej? Czy aby otworzyć salon fryzjerski, wymagane są jakieś zgody i uprawnienia? Czego wymaga sanepid? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Meble fryzjerskie

Zacznijmy od tego, co przyjemne, czyli od tego, co zależy wyłącznie od nas. Wyposażenie i zaaranżowanie salonu fryzjerskiego jest niezbędnym punktem podczas otwierania takiego obiektu. Współcześnie wyjątkowo pochlebnie odbierane są salony w nowoczesnym stylu, w którym często górują kontrasty  – czernie i biele oraz ciekawe kształty. Biel jest kolorem, który kojarzy nam się z czystością, nieskazitelnością, a to jest bardzo ważne dla klientów w momencie, gdy przychodzą do naszego salonu.

Niezbędne w salonie fryzjerskim są takie meble jak myjnie fryzjerskie, konsolety z dużymi lustrami, wygodny fotel, na którym klient będzie się czuł komfortowo oraz szafki, w których fryzjerzy będą mogli chować potrzebne im akcesoria i sprzęt. Istotne jest, aby wybrać wysoko jakościowe meble, które po pierwsze będą spełniały swoje funkcje, po drugie będą pozytywnie wpływały na odbiór naszego salonu, a po trzecie będą służyły naszym pracownikom przez długie lata. Naprawdę ciekawe i wysokojakościowe wyposażenie salonów fryzjerskich możecie znaleźć tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h.

Niezbędne pozwolenia?

Możecie odetchnąć z ulgą, ponieważ do otworzenia swojego salonu fryzjerskiego nie potrzebujecie żadnych pozwoleń, czy uprawnień. W zasadzie główną formalnością, która jest wymagana to zarejestrowanie działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś fryzjerem, sprawa wygląda jeszcze bardziej kolorowo, ponieważ nie musisz nic płacić za rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej, którą należy zgłosić do urzędu miasta, czy gminy za pomocą formularza CEIDG-1.

Istotne jest, aby zaznaczyć, że ten wniosek oprócz wpisu do CEIDG –  Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, dodatkowo jest wnioskiem, który zgłasza naszą działalność do ZUS-u i urzędu skarbowego.

Kasa fiskalna

Otwierając własny salon fryzjerski, musimy zaopatrzyć się w kasę fiskalną, ponieważ każdy salon musi dokumentować sprzedaż swoich usług za jej pomocą. Jeżeli otwierasz swój pierwszy obiekt, warto ubiegać się o ulgę na jej zakup, ponieważ czasami sięga ona aż 700 złotych zniżki.

Sanepid

Aby móc prowadzić swój salon w ciągu 14 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej należy złożyć wniosek zgłoszeniowy w placówce Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Wymagania sanepidu w stosunku do lokalu usługowego, to między innymi wydzielenie kilku stref – poczekalnia, osobne stanowisko do mycia włosów i ich farbowania, szatnia, pokój socjalny dla pracowników, szafki na kosmetyki, pomieszczenie do przechowywania odpadów.

Dodatkowo każdy gabinet usługowy powinien być zlokalizowany  w osobnym budynku lub lokalu. Całość przepisów została zawarta w dokumencie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2004 roku, z którym należy się zapoznać przed otworzeniem swojego salonu.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi Wasze marzenia dotyczące otworzenia własnego salonu fryzjerskiego stały się trochę bliższe rzeczywistości. Oprócz takich oczywistości, jak odpowiednie wyposażenie, czy wykwalifikowany personel, niezbędne będzie zarejestrowanie działalności gospodarczej, zainwestowanie w kasę fiskalną, oraz przestrzeganie wymogów sanepidu.

Podobne artykuły

Pieniądze do wzięcia na rozkręcenie biznesu

redaktor

Wyjątkowa kobieca biżuteria na każdą okazję – poznaj markę Pandora

@admin

Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodu z wypożyczalni

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «