fbpx
BIZNES

Medyczna marihuana będzie produkowana w Zabrzu

Na razie importowana z Kanady i Niemiec. Teraz jednak pozwolenie na wytwarzanie medycznej marihuany otrzymała firma farmaceutyczna z Łodzi, która uruchomi uprawę i produkcję leku na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej. Zaspokoi to nie tylko zapotrzebowanie pacjentów na medyczną marihuanę, której w aptekach co jakiś czas brakuje, ale także przyniesie zyski konopnym przedsiębiorcom oraz stworzy ok. 150 nowych miejsc pracy dla mieszkańców Zabrza i okolic.

Uprawa marihuany na dużą skalę

Łódzka firma farmaceutyczna zaprojektowała i kończy przygotowanie specjalnej hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany. Linia produkcyjna, której stworzenie kosztowało bagatela 3 mln zł, jeszcze w drugiej połowie tego roku ma zostać zainstalowana i uruchomiona na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej.

To właśnie z Zabrza do wszystkich hurtowni farmaceutycznych i aptek w całym kraju będzie docierać najwyższej jakości medyczna marihuana. Ta oczywiście będzie również na terenie zabrzańskiej strefy uprawiana.  Oznacza to zatrudnienie ok. 150 osób, które na trzech zmianach będą pracować przy uprawie roślin i produkcji leku.

Nasiona do uprawy medycznej marihuany będzie dostarczała firma Nasionamarihuany.pl, która od wielu lat dystrybuuje kolekcjonerskie nasiona konopi indyjskich i cieszy się renomą oraz zaufaniem klientów.

Marihuana lekiem na wiele schorzeń

Medyczna marihuana jest w Polsce legalna od ponad 3 lat i można ją kupić w aptekach na receptę. Na razie jednak lek sprowadzany jest z Kanady lub Niemiec. Efekt? W aptekach marihuany medycznej wciąż brakuje, na co nie raz skarżą się pacjenci.

Terapia medyczną marihuaną stosowana jest w leczeniu i wspomaganiu leczenia wielu chorób. Recepty na lek otrzymują chorzy na epilepsję, nowotwory, chorobę Parkinsona czy stwardnienie rozsiane. Marihuana uśmierza też bardzo silne bóle, wspomaga również leczenie i łagodzi przebieg wrzodziejącego zapalenia jelita grubego czy Choroby Leśniowskiego-Crohna.

1 gram leku kosztuje w aptece ok. 65-70 zł. Krajowa produkcja medycznej marihuany, która niebawem ruszy w Zabrzu może realnie wpłynąć na obniżenie tej ceny.

 

Podobne artykuły

Inwestycje po zabrzańsku czyli remont torów bez remontu drogi

redaktor

Kiełbasa na grilla — jaką wybrać i jak ją przygotować?

@admin

Kurtka robocza softshell – co to takiego?

@admin

1 comment

Mateusz 4 kwietnia 2021 at 09:22

A policja poinformowana? Czy będzie przejęcie olbrzymiej ilości narkotyków z rynku 🙃?

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «