fbpx
Bez kategorii

Wyposażenie strzelnic z płyty antyrykoszetowej do ścian i sufitów

Powszechne stereotypy mówią, że strzelectwo to sport niebezpieczny. Czy tak jest w istocie? Skąd się biorą wypadki na strzelnicach, nawet śmiertelne?

Sport dla ryzykantów?

Zanim uznamy, że strzelectwo to sport dla ryzykantów, przyjrzyjmy się przyczynom wypadków. Sporą grupę niebezpiecznych zdarzeń stanowią incydenty, których powodem jest lekceważenie zasad, żarty i nie przestrzeganie regulaminu strzelnicy.

Wyposażenie Strzelnicy

Co zrobić aby poza pamięcią o obowiązujących zasadach, strzelectwo było sportem całkowicie bezpiecznym? Wiele zależy od wyposażenia strzelnicy. Od niedawna KULOCHWYTY GUMOWE stanowią niezbędny element przy projektowaniu każdej strzelnicy. Przeznaczone są do każdego rodzaju strzelnicy: sportowej, policyjnej czy wojskowej. Redukują one w znaczący sposób możliwość zmiany trajektorii lotu pocisku po uderzeniu w płytę, oraz pełnią dwojaką funkcję: służą do wychwytywania pocisku jak i pozwalają pochłonąć energię kinetyczną.

Instalacja i konstrukcja

Atestowana płyta kulochwytowa posiada zazębiające się elementy wokół wszystkich swoich krawędzi, przez co zwiększa szczelność ściany kulochwytowej. Konstrukcja ta umożliwia szybką i łatwą instalację na strzelnicy, tworząc szczelny zespół ścian.  Kulochwyty i płyty antyrykoszetowe wykonane są w technologii wzmocnionych mieszanin wraz z dodatkami, dodatkowo występują w wersji trudnopalnej.

Co jest również ich cenną zaletą , to – to, że pozwalają zachować czystość i walory estetyczne na terenie strzelnicy.

Nie tylko ściany, ale i podłoga

Warte uwagi i polecenia są również nasze podłogowe płyty antyrykoszetowe.  Produkt ten z uwagi na właściwości tłumiące dźwięki i uderzenia, idealnie nadaje się do zastosowania we wszelkiego rodzaju strzelnicach. Redukują możliwość zmiany trajektorii lotu pocisku po uderzeniu w płytę podłogową . Ich głównym zadaniem jest pochłanianie energii kinetycznej oraz ochrona przed niebezpiecznymi i niekontrolowanymi rykoszetami. Dzięki właściwościom wygłuszającym obniżają poziom hałasu spowodowany wystrzałami.

Podłogowe płyty antyrykoszetowe do strzelnic wykonane są także w wersji trudnopalnej, ponadto są łatwe w montażu, posiadają gniazda wewnętrzne do przymocowania całego zespołu płyt w celu zwiększenia stabilności ułożonej podłogi. Oferujemy je Państwu w czterech podstawowych kolorach – czarny, szary, czerwony i zielony, w rozmiarze – 500×500×45 mm.

`
Tak więc, brew pozorom strzelectwo jest sportem wyjątkowo mało urazowym, o ile właściciele i projektanci będą pamiętać o bezpiecznym wyposażeniu, a użytkownicy o zachowaniu zasad i ostrożności.

Podobne artykuły

Bohaterowie w walce z COVID-19

@admin

Zeznanie roczne przedsiębiorcy, czyli jak rozliczyć działalność gospodarczą

@admin

Rafał Cyrański – historia założyciela FunkyMedia i jego wpływ na polski rynek IT

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «