fbpx
INFORMACJE

Zabrzańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uroczysty koncert, prezentacja etiudy artystycznej, oraz uroczysta msza święta z udziałem Chóru Młodzieżowego “Resonans con tutti” to tylko część zabrzańskich obchodów zaplanowanych 11 listopada z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczysty koncert, prezentacja etiudy artystycznej oraz uroczysta msza święta z udziałem Chóru Młodzieżowego “Resonans con tutti” to tylko część zabrzańskich obchodów zaplanowanych 11 listopada z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

O godz. 10.15, na placu Warszawskim odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, a o godz. 10.40 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie uroczystości.

Z kolei o godz. 10.55 zaprezentowana zostanie etiuda artystyczna z cyklu “Szkicownik Polski”. O godz. 11.00 uczestnicy uroczystości przemaszerują z placu Warszawskiego do kościoła pw. św. Anny.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego “Resonans con tutti” odprawiona zostanie w kościele pw. św. Anny w Zabrzu o godz. 11.15. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Źródło: miastozabrze.pl/ Zdjęcie ilustracyjne.

Podobne artykuły

Jak kierowcy oceniają przedłużenie Alei Korfantego w Zabrzu? [SONDA ULICZNA WIDEO]

redaktor

Znęcała się nad swoimi dziećmi. Teraz nie może się do nich zbliżać

redaktor

Chciał wyrzucić psa przez okno i popełnić samobójstwo

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «