fbpx
INFORMACJE

Ptasia grypa znów na Śląsku! Ognisko wirusa wykryto koło Zabrza!

Kolejne ogniska ptasiej grypy wykryto w ostatnich dniach na terenie województwa śląskiego, łódzkiego i lubuskiego. Jedno z nich kilka kilometrów od granic Zabrza - w gospodarstwie zlokalizowanym w gminie Zbrosławice (powiat tarnogórski) – poinformował portal Silesia24.pl.

Kolejne ogniska ptasiej grypy wykryto w ostatnich dniach na terenie województwa śląskiego, łódzkiego i lubuskiego. Jedno z nich kilka kilometrów od granic Zabrza – w gospodarstwie zlokalizowanym w gminie Zbrosławice (powiat tarnogórski) – poinformował portal Silesia24.pl.

Ognisko wirusa ptasiej grypy wykryto dokładnie w miejscowości Kopienica (gmina Zbrosławice). Hodowano w nim prawie 200 ptaków. 160 kur, 20 kaczek, 4 perliczki, 4 przepiórki oraz 4 papugi.

To nie jedyny przypadek wykrycia wirusa w woj. śląskim. Dlatego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gliwicach apeluje do hodowców, żeby zwracali uwagę na niepokojące objawy u ptaków takie jak depresja, spadek produkcji jaj, miękkie skorupy jaj czy silne łzawienie lub obrzęk zatok oraz kichanie.

Ptasia grypa dziesiątkuje fermy w wielu miejscach w kraju. Tylko w tym roku w całej Polsce wykryto 348 ognisk wirusa. O jednym z nich – na terenie gospodarstwa w Wieszowie (powiat tarnogórski) pisaliśmy na początku tego roku i możecie o tym przeczytać tutaj.

Podobne artykuły

ZUS zmienia godziny pracy z powodu sytuacji epidemiologicznej

redaktor

46 latek śmiertelnie skatował swoją konkubinę [VIDEO]

redaktor

Kilkadziesiąt nowych mieszkań niebawem będzie dostępnych na Helence

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «