fbpx
INFORMACJE

Zabrze dla Ukrainy. Tir ze środkami medycznymi za 200 tys. złotych

W sumie 27 palet ze środkami i sprzętem medycznym dla Ukrainy zostanie dostarczonych tirem. Transport sfinansowała Fundacja Zarys działająca przy zabrzańskiej firmie produkującej sprzęt medyczny, w ramach porozumienia z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy.

W sumie 27 palet ze środkami i sprzętem medycznym dla Ukrainy zostanie dostarczonych tirem. Transport sfinansowała Fundacja ZARYS działająca przy zabrzańskiej firmie produkującej sprzęt medyczny, w ramach porozumienia z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy.

Fundacja ZARYS korzystając z zasobów medycznych i bazy logistycznej przygotowała ładunek o wartości ok. 200 tys. zł. zawierający: podstawowe materiały opatrunkowe, rękawice chirurgiczne i diagnostyczne, maski chirurgiczne, koce termiczne, igły iniekcyjne, strzykawki, szwy, przyrządy do infuzji, fartuchy chirurgiczne wzmocnione, uniwersalne zestawy opatrunkowe, zestawy do cewnikowania, pojemniki na odpady medyczne.

Środki zostały kupione od firmy ZARYS i opłacone z budżetu Fundacji. Transport został zorganizowany przy bezpośredniej współpracy z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. Towar przekroczy granicę w Dorohusku i trafi do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponuje towar na potrzeby szpitali.

– Na Ukrainie rozpoczęły się działania wojenne. Weszliśmy w fazę gorącej otwartej walki z agresorem. Ukraińcy robią wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby chronić swoją ojczyznę. W tych trudnych czasach jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc. Serdecznie dziękujemy – Iryna Korolchuk, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy.

To dopiero początek tego typu działań dla Ukrainy. Fundacja zapowiada kolejne wsparcie dla wschodnich sąsiadów.

Foto/źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Otwarcie kebaba Poldiego już niebawem?

redaktor

Tężnie solankowe w Zabrzu odpowiedzią na smród z sortowni śmieci?

redaktor

Zmarł Łukasz Orzechowski – współtwórca portalu Zabrze24.info

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «