fbpx
INFORMACJE

Zatrzymano 17 latka za kradzież rozbójniczą w sklepie [VIDEO]

Ukradł artykuły spożywcze. Zauważył to ochroniarz. W efekcie doszło do szarpaniny z 17 letnim złodziejem, któremu udało się ostatecznie zbiec. Nieletni przestępca podczas całego zajścia z ochroną zgubił plecak, przez co szybko został namierzony przez policjantów. Kradzież rozbójnicza miała miejsce w miniony wtorek, na ternie sklepu przy ul. Wolności 317 w Zabrzu.

Ukradł artykuły spożywcze. Zauważył to ochroniarz. W efekcie doszło do szarpaniny z 17 letnim złodziejem, któremu i tak udało się zbiec. Nieletni przestępca podczas całego zajścia z ochroną zgubił plecak, przez co szybko został namierzony przez policjantów. Kradzież rozbójnicza miała miejsce w miniony wtorek, na terenie sklepu przy ul. Wolności 317 w Zabrzu.

– Po szarpaninie sprawca uciekł, a na miejsce skierowano dzielnicowych z trzeciego komisariatu. W plecaku, który pozostawił podejrzany, mundurowi znaleźli podpisany zeszyt. Znając już tożsamość sprawcy, jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu – wyjaśnia mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Mundurowi szybko znaleźli i zatrzymali 17 letniego złodzieja. Jak się okazało, w przeszłości był już notowany za inne kradzieże. Tym razem postawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi do 10 lat więzienia.

– Warto wyjaśnić, że kradzież rozbójnicza polega na użyciu przemocy lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia – dodaje mł. asp. Sebastian Bijok.

Podobne artykuły

Kodi wywęszył nielegalny towar w przesyłce

redaktor

Łubu dubu! Sernik Oreo na cześć prezydent Mańki-Szulik!

redaktor

Stowarzyszenie Kontakt znów pomaga łącząc siły z zabrzańskim Auchan

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «