fbpx
INFORMACJE SPORT

Zatrzymano kibiców, którzy zakłócili wczorajszy mecz z Lechią [VIDEO]

Pijany 51 latek i 39 latek, który zaatakował policjanta – to pierwsi kibice z Zabrza, którzy zostali zatrzymani przez policjantów za użycie świec dymnych i rac podczas wczorajszego meczu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk. To jednak nie jedyne osoby, które mogą zostać ujęte za posiadanie i użycie materiałów pirotechnicznych podczas poniedziałkowego spotkania.

Pijany 51 latek i 39 latek, który zaatakował policjanta – to pierwsi kibice z Zabrza, którzy zostali zatrzymani przez policjantów za zakłócenie wczorajszego spotkania Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk. To jednak nie jedyne osoby, które mogą zostać ujęte. Policjanci próbują zidentyfikować tych, którzy posiadali i użyli na meczu materiałów pirotechnicznych.

Przypomnijmy, podczas wczorajszego meczu zabrzańscy kibice wywiesili transparent o prowokacyjnej treści: „Przestępczość stadionowa, codziennie zaczynamy ją od nowa”. Pojawił się również transparent z napisem Art. 59 – UBIM, nawiązujący do artykułu 59 ustawy dotyczącego bezpieczeństwa imprez masowych oraz zakazu posiadania, użycia broni i pirotechniki na imprezach masowych. Było to również nawiązanie do zamieszek, które miały miejsce podczas meczu GKS Katowice z RTS Widzew Łódź, które zostało przerwane. [Ciąg dalszy artykułu pod materiałem video]

Po wczorajszej prowokacji zabrzańskich kibiców i użyciu przez nich materiałów pirotechnicznych policjanci zatrzymali dwóch stadionowych przestępców.

– Pierwszy z nich, 51-latek mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, poprzez nieuprawnione wejście przez bramkę wtargnął na teren stadionu. Drugi z zatrzymanych to 39-latek, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną policjanta. Policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się przestępczością stadionową prowadzą już czynności zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu posiadały i odpaliły materiały pirotechniczne  – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Arena Zabrze podczas wczorajszego spotkania Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk ugościła ponad 8 tys. kibiców. Mecz zakończył się dla zabrzan przegraną 1:3.

Foto/Video: Zabrze24.info

Podobne artykuły

Koszulka Lukasa Podolskiego do wylicytowania na 31 finale WOŚP

redaktor

Zabrze na podium miast z najdroższą wodą! Będą kolejne podwyżki!

redaktor

Mańka-Szulik i radni opóźnili prywatyzację Górnika Zabrze

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «