fbpx
INFORMACJE

„Zgłoś pan dziurę” czyli apel Miejskiego Zarządu Dróg do mieszkańców

Pojawiły się uciążliwe dziury w drogach? Skomentuj post opublikowany na Facebooku i podaj lokalizację ubytku, a Miejski Zarząd Dróg – jeśli tylko warunki na to pozwolą – naprawi ubytki.

Skąd zimą dziury w drogach?

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu swój wpis zaczyna od wytłumaczenia, skąd biorą się dziury w drodze zimą:

„W nawierzchniach asfaltowych z różnych przyczyn powstają pęknięcia i rysy. Zima wykorzystuje to bezlitośnie, zamieniając je w coraz większe wykruszenia przeradzające się w dziury. Przyczyna tkwi w tzw. przejściach przez zero. To wahania temperatury w ciągu doby (w dzień jest powyżej zera, a nocą poniżej), które szczególnie dają się we znaki, kiedy połączone są z opadami. Zgromadzona w spękaniach woda zamarza i rozsadza nawierzchnię.”

W dalszej części wpisu jednostka wyjaśnia, jaka jest kolejność napraw ubytków w zabrzańskich jezdniach:

„Po weryfikacji terenowej, ocenie i kwalifikacji, nasze służby i wykonawcy przystępują do działań naprawczych. Działania te podejmowane są w kolejności zależnej od wagi problemu, występującego zagrożenia, kategorii drogi, natężenia ruchu i innych czynników występujących w rejonie miejsca zgłoszenia.”

Na koniec przedstawiona jest technologia napraw nawierzchni z apelem o cierpliwość, a także prośba o podanie lokalizacji dziur:

„Asfalt należy układać, gdy temperatura otoczenia i gruntu jest dodatnia (co najmniej 5°C). W najbliższych dniach temperatura ma bardzo spaść (nawet do kilkunastu stopni poniżej zera), co uniemożliwi wykonywanie napraw na jakiś czas. Prosimy o cierpliwość. Napiszcie w komentarzach, gdzie są uciążliwe ubytki, podajcie ich jak najdokładniejszą lokalizację, to nam pomoże.”

Można to zrobić na Facebooku Miejskiego Zarządu Dróg.

Podobne artykuły

46 latek śmiertelnie skatował swoją konkubinę [VIDEO]

redaktor

Kolejne zmasowane uderzenie w gang pseudokibiców [ZDJĘCIA]

redaktor

Karambol na A4 – zderzyło się 6 samochodów

redaktor

1 comment

milo 13 stycznia 2024 at 09:58

zgłaszam całe zabrze, bo to jedna wielka dziura.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «