fbpx
INFORMACJE

ZUS przypomina o skorzystaniu z bonu turystycznego

Dużymi krokami zbliżają się wakacje, to dobry moment, by zaplanować wypoczynek dziecka i wykorzystać bon turystyczny. W województwie śląskim na 466 tys. bonów aktywowano ponad 201 tys., w całym kraju aktywowano 1,4 mln bonów na 4 mln przyznanych. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparciem dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa. Przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

– W naszym województwie aktywowano już 201 tysięcy bonów, co stanowi 43 procent z dostępnej puli. Całkowicie wykorzystano ponad 45 tysięcy. Łączna kwota wykorzystanych bonów, czyli tych którymi rodzice z województwa śląskiego zapłacili za wypoczynek dziecka,  przekroczyła 50 mln zł. To druga, po województwie mazowiecki (58 mln zł), najwyższa suma transakcji bezgotówkowych za pomocą bonu – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podobne artykuły

Sprawca potrącenia 5 latki zgłosił się na komendę

redaktor

Zabrze – ul. Wolności: Zderzenie trzech samochodów

redaktor

Poparcie Lewicy dla Rupniewskiej w zamian za intratne stanowisko?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «