fbpx
INFORMACJE

ZUS zmienia godziny pracy z powodu sytuacji epidemiologicznej

Poczynając od 22 listopada sale obsługi klientów we wszystkich oddziałach ZUS będą w poniedziałki czynne o godzinę krócej. Zmiana godzin urzędowania podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną w całym kraju. Skrócony czas pracy oddziałów ZUS ma obowiązywać do końca marca 2022 r.

W poniedziałki – począwszy od 22 listopada – placówki ZUS będą czynne od godz. 8 do 17. To o godzinę krócej niż dotychczas.

Oprócz sytuacji epidemiologicznej ZUS tłumaczy skrócenie czasu urzędowania tym, że zbadał też natężenie ruchu w swoich placówkach, w dniu kiedy urząd pracuje dłużej. Z badań wynika, że najwięcej petentów instytucję odwiedza w godzinach dopołudniowych, czyli od 10.00 do 12.00.

– Nowy czas pracy sal obsługi, we wszystkich placówkach ZUS w województwie śląskim, jak i w kraju, wprowadzony zostanie od najbliższego poniedziałku i będzie obowiązywał do końca marca przyszłego roku. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów będą czynne tak jak dotychczas, czyli w godzinach od 8.00 do 15.00 – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

ZUS zachęca, żeby zostać w domu…

Niezależnie od skrócenia godzin  urzędowania pracownicy ZUS zachęcają do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu, kontaktując się z urzędem telefonicznie bądź online. W dni powszednie od godz. 7.00 do godz. 18.00 do dyspozycji klientów jest Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00, cot@zus.pl).

Natomiast wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Z pracownikami swojego oddziału klienci mogą konsultować się podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy przez internet. Należy ją umówić przez stronę www.zus.pl/e-wizyta.

Foto: materiały prasowe.

Podobne artykuły

Prezydent Zabrze każe czekać niepełnosprawnym kolejne dwa lata!

redaktor

Szafobranie po raz kolejny przyciągnęło panie

redaktor

100 km przez lublinieckie lasy – policjant z odznaką komandosa

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «