fbpx
INFORMACJE

Granat z II Wojny Światowej znaleziony w ścianie kamienicy

Ukryty był za drewnianą ścianą w kamienicy przy ul. Miarki w Zabrzu. Znaleziono go w poniedziałek (22 stycznia) rano podczas prac remontowych.

Ukryty był w drewnianej ścianie kamienicy przy ul. Miarki w Zabrzu. Znaleziono go w poniedziałek (22 stycznia) rano podczas prac remontowych.

Najprawdopodobniej jest to poniemiecki granat z II Wojny Światowej. Został odkryty po rozbiórce jednej ze ścian. O znalezisku niezwłocznie poinformowano zabrzańskich policjantów.

– Na miejsce przybył policjant ds. rozpoznania minersko pirotechnicznego zabrzańskiej komendy, który potwierdził, że znaleziony przedmiot to granat zaczepny pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Do czasu przybycia saperów obszar, na którym ujawniono niewybuch, został zabezpieczony przez policjantów – wyjaśnia mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Na miejsce zostali wezwani saperzy wojskowi z Gliwic. Z uwagi na zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów, granat zostanie przetransportowany w bezpieczne miejsce, gdzie zostanie zdetonowany.

Podobne artykuły

Będą grali w scrabble przez całą dobę – XXI Turniej Non Stop „Le Mans”

redaktor

Zabrzańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

redaktor

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «