fbpx
INFORMACJE SPORT

80. Tour de Pologne. Zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacja ZTM

Po rocznej przerwie Tour de Pologne wraca do Zabrza. 7 etap osiemdziesiątego już prestiżowego wyścigu rozpocznie się 4 sierpnia w Zabrzu. Start zaplanowany został na godz. 14.30. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ul. Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Roosevelta – gen. de Gaulle’a – al. Korfantego do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem al. Korfantego, a następnie ulicami: gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską – Legnicką. W ciągu ul. Legnickiej za wiaduktem nad autostradą A-4 o godz. 14.45 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ul. Legnicką w kierunku Przyszowic.

W dniu wyścigu na drogach Zabrza wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • w godzinach 7.00 – 18.00 z ruchu pojazdów zostanie całkowicie wyłączony odcinek ul. Roosevelta od ronda przy ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Damrota;
  • z obsługi przez komunikację miejską wyłączony zostanie przystanek autobusowy „Zabrze Stadion” przy ul. Roosevelta;
  • objazd zamkniętego odcinka ul. Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach następującymi drogami:
    – dla samochodów osobowych ulicami Damrota – Olimpijską – Piłsudskiego;
    – dla samochodów ciężarowych i autobusów ulicami: Gen. de Gaulle’a – Wolności – Piłsudskiego;
  • w ciągu ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Chłopską będzie zabronione zatrzymywanie się i postój pojazdów (na jezdni i na chodniku);
  • dla mieszkańców, którzy w dniu 4 sierpnia nie będą mogli parkować swoich samochodów w obrębie ulicy Damrota, ARENA Zabrze udostępnia nieodpłatnie swój parking podziemny.
  • na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14.30 – 15.45), będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdu i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Krótkotrwałe wstrzymanie ruchu i kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione.

Trasa 80. Tour de Pologne UCI World Tour przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu  komunikacji publicznej na liniach obsługujących Zabrze.

Ograniczenia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej rzeczywiście należy określić co najmniej dużymi. Z informacji przygotowanych przez ZTM wynika, że 3 sierpnia modyfikacje tras i rozkładów jazdy zostaną wprowadzone na 64 liniach – 53 autobusowych i 11 tramwajowych. Kolejnego dnia, czyli 4 sierpnia, zmiany zostaną wdrożone na jeszcze większą skalę, bo w sumie obejmą 73 linie – 70 autobusowych i 3 trolejbusowe.

– To ogromne wydarzenie, dlatego nie unikniemy utrudnień. Dostosowujemy ruch autobusów i tramwajów do wyścigu w taki sposób, aby nasi pasażerowie w możliwie jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Z zaplanowanymi zmianami powinni zapoznać się przede wszystkim pasażerowie z centralnej oraz południowo-zachodniej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – dodaje Michał Wawrzaszek.

Szczegółowe informacje o trasach i kursowaniu autobusów dostępne są tutaj: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2745/

Podobne artykuły

Nowy Rok – 15 dzieci przyszło na świat w Zabrzu

redaktor

Po pijanemu i bez prawa jazdy uciekał bmw przed policjantami

redaktor

Alarm przeciwpożarowy w zabrzańskim MAKRO

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «