fbpx
BIZNES

Przymierzasz się do ubezpieczenia OC samochodu? Ten poradnik jest dla Ciebie!

Przymierzasz się do zakupu ubezpieczenia samochodu? Nie wiesz, czym się kierować podczas poszukiwań i jakie parametry warto wziąć pod uwagę? Poniżej znajdziesz garść wskazówek, które powinny ułatwić Ci dokonanie wyboru spośród dostępnych ofert. Szeroki zakres ochrony pomoże Ci zachować komfort podczas jazdy. Nie kieruj się wyłącznie ceną – wnikliwe porównanie ofert to podstawa!

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC?

Co może obejmować rozszerzone ubezpieczenie OC?

Jakie szkody pokrywa OC?

TUZ Ubezpieczenia – dlaczego warto z niego skorzystać?

Co może obejmować rozszerzone ubezpieczenie OC?

Warto też zainteresować się możliwościami, jakie można uzyskać przy wykupieniu rozszerzonego ubezpieczenia OC. Możesz wybierać wśród wielu udogodnień. Dobrowolne ubezpieczenie AC (autocasco) pomoże Ci uzyskać środki także za uszkodzenia elementów karoserii oraz wyposażenia pojazdu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu będziesz mógł spać spokojnie, zapewniając sobie komfort finansowy. Godne uwagi jest też ubezpieczenie NNW – dzięki niemu uzyskasz wsparcie finansowe także wówczas, gdybyś np. miał ulec wypadkowi komunikacyjnemu.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC?

W pierwszej kolejności skupmy się na tym, czym właściwie jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obligatoryjne dla wszystkich posiadaczy mechanicznych pojazdów. Ma on pomóc w zabezpieczeniu osób poszkodowanych, które doświadczyły szkód w zdarzeniu drogowym – kolizji czy wypadku. Zazwyczaj taka standardowa wersja ubezpieczenia gwarantuje ochronę przez rok, a następnie automatycznie się przedłuża. Na rynku możesz też znaleźć krótkoterminowe ubezpieczenie OC.

Dzięki zawarciu takiej umowy osoba poszkodowana będzie mogła liczyć na otrzymanie pieniędzy w celu pokrycia szkód od ubezpieczyciela sprawcy lub na gwarancję naprawy szkody. Zwróć też uwagę na warunki płatności. Większość towarzystw umożliwia płatność ratalną, comiesięczną lub jednorazową płatność.

Jakie szkody pokrywa OC?

Zakres ubezpieczenia OC jest dość rozległy. Może pomóc w pokryciu kosztów leczenia poszkodowanego, rehabilitacji oraz kosztów leków. To jednak nie wszystko. Takie ubezpieczenie OC może też wypłacić odszkodowanie w ramach utraconych dochodów, gdy osoba poszkodowana nie będzie w stanie podjąć pracy. Co więcej, jeśli w wyniku kolizji nastąpi uszkodzenie smartfona lub innego sprzętu, wówczas również należy się odszkodowanie.

Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia ochronę nie tylko sprawcy, ale także osobie poszkodowanej. Dobra polisa pomoże uniknąć konieczności ponoszenia kosztów za powstałą szkodę, z kolei osoba poszkodowana nie będzie musiała tracić czasu ani energii na samodzielne dochodzenie swoich praw, np. w ramach drogi sądowej. Zostanie ono wypłacone przez zakład ubezpieczeń. Ma to jednak wpływ na obniżenie historii ubezpieczenia. W następnym roku można oczekiwać podwyższenia składki. Nie jest to jednak regułą, dlatego warto sprawdzić to podczas poszukiwania dostępnych propozycji.

TUZ Ubezpieczenia – dlaczego warto z niego skorzystać?

Jeżeli jesteś na etapie szukania ubezpieczenia, warto przyjrzeć się bliżej propozycjom oferowanym przez TUZ ubezpieczenia. Czego możesz oczekiwać? Konkurencyjne ceny i indywidualne podejście do każdego klienta to coś, co z pewnością docenisz. TUZ ubezpieczenia proponują także dodatkową ochronę dla kierowców, która polega na ochronie więcej niż jednej szkody. Dodatkowym atutem jest to, że w przypadku pojawienia się szkody w ramach OC, nie będzie miało to negatywnego wpływu na wysokość składki przy zawieraniu kolejnej umowy w TUZ Ubezpieczenia. Atrakcyjną propozycją będą też zniżki przy wykupieniu pakietu OC z dodatkowymi ubezpieczeniami: Assistance, NNW czy AC. Dzięki nawet ci najbardziej wymagający klienci będą w stanie znaleźć coś dla siebie bez ryzyka nadszarpywania domowego budżetu. Benefitów mogą oczekiwać ci ostrożni kierowcy, którzy w ramach bezszkodowej auty mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Bez względu na to, jaką ofertę wybierzesz, koniecznie przeczytaj przed podpisaniem umowy Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Gdy znajdziesz już odpowiedniego dla siebie ubezpieczenie, warto pomyśleć o skorzystaniu z kompleksowej oferty takiej firmy. Przykładowo, wybierając Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych będziesz mógł liczyć też na korzystne warunki wybierając też ubezpieczenie nieruchomości. Kiedy już wykupisz obowiązkowe ubezpieczenie dla auta na dobrych warunkach, z pewnością poczujesz się pewniej na drodze!

Podsumowując – jeżeli szukasz ubezpieczenia samochodu OC, warto porównać oferty kilku firm. Dzięki temu z większą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz dla siebie odpowiedni wariant, który spełni Twoje oczekiwania. Wśród dostępnych opcji warto przyjrzeć się propozycjom w TUZ Ubezpieczenia. Minimum formalności, możliwość zdalnego podpisania umowy, to wszystko przemawia za skorzystaniem z usług tej firmy. Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci wskazówek w zakresie tego, jak wybrać dla siebie najlepsze ubezpieczenie. Wnikliwa analiza propozycji oferowanych przez ubezpieczycieli pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru!

Podobne artykuły

Paweł Kobyliński pisze – Konkrety dla przedsiębiorców

redaktor

Opiekunka osoby starszej – czym jest wypalenie zawodowe i jak go uniknąć

@admin

Sztachety aluminiowe drewnopodobne – nowoczesna alternatywa dla drewna

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «