fbpx
INFORMACJE

9 osób podtrutych tlenkiem węgla trafiło do szpitala

W minioną niedzielę, po godz. 12.00 doszło do zadymienia w budynku przy ul. Osiedleńczej 2. Jego przyczyną był nieszczelny piec kaflowy w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze. Na miejscu interweniowali strażacy. Ewakuowano mieszkańców budynku. W efekcie 9 osób, w tym 7 dzieci podtrutych tlenkiem węgla przewieziono do szpitala.

W minioną niedzielę po godz. 12.00 doszło do zadymienia w budynku przy ul. Osiedleńczej 2. Jego przyczyną był nieszczelny piec kaflowy, w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze. Na miejscu interweniowali strażacy. Ewakuowano mieszkańców budynku. W efekcie 9 osób, w tym 7 dzieci podtrutych tlenkiem węgla przewieziono do szpitala.

Podczas interwencji lokatorzy zaczęli uskarżać się na bóle i zawroty głowy. – Niezwłocznie przystąpiono do udzielenia pomocy lokatorom. Zadysponowano zespoły ZRM oraz dodatkowe butle z tlenem wraz z osprzętem. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 9 osób, 7 z nich to dzieci. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala – mówi st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

W akcji trwające 3 godziny brało udział 14 ratowników z JRG Zabrze.

Podobne artykuły

Chcą godnych płac i poważnego traktowania – kolejny protest pracowników MOPR

redaktor

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

redaktor

Pracownicy Śląskiego Centrum Chorób Serca pomagają na granicy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «