fbpx
BIZNES

Leasing sprzętu medycznego

Leasing sprzętu medycznego to rozwiązanie, na które decyduje się wielu lekarzy prowadzących prywatną praktykę. Na czym to polega? Jakie urządzenia mogą być przedmiotem leasingu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Leasing sprzętu medycznego – na czym to polega?

Leasing sprzętu medycznego to sposób finansowania zakupu specjalistycznych urządzeń, w przypadku którego lekarz może dysponować sprzętem w zamian za opłacanie miesięcznych rat. W zależności od rodzaju umowy (formy leasingu) leasingowany sprzęt po zakończeniu jej trwania może stać się własnością lekarza lub wrócić do swojego właściciela, czyli firmy leasingowej. Tego typu finansowanie sprzętu jest bardzo popularne, co wynika z faktu, że korzyści leasingu to nie tylko niższe podatki, ale również możliwość dysponowania nowoczesnym sprzętem bez konieczności jego zakupu. Warto również podkreślić, że leasing sprzętu medycznego w zdecydowanej większości przypadków opiera się na uproszczonej procedurze, co oznacza minimum formalności oraz brak konieczności przedstawiania dokumentów dochodowych. Wymagane jest jedynie przedstawienie potwierdzenia prawa do wykonywania zawodu lekarza oraz dokumentacja leasingowanego urządzenia wraz z fakturą proforma. Warunki leasingu mogą się natomiast różnić w zależności od jego formy.

Co może być przedmiotem leasingu sprzętu medycznego?

Oferty finansowania dla lekarzy są naprawdę atrakcyjne, ponieważ mogą z nich korzystać zarówno osoby prowadzące działalność od dłuższego czasu, jak i lekarze, którzy dopiero rozpoczynają prywatną praktykę. W obu przypadkach przedmiot leasingu mogą stanowić zarówno różnego rodzaju urządzenia medyczne (np. skanery, aparaty USG, unity stomatologiczne, rentgeny, lasery, analizatory, aparaty pomiarowe, spirometry, echokardiografy, mikroskopy, czy urządzenia do sterylizacji), jak i meble, czy sprzęt IT. Warto jednak mieć świadomość, że dla lekarzom oferowany jest nie tylko leasing urządzeń, ale również finansowanie samochodów. Wynika to z faktu, że leasing w tym przypadku może obejmować każdy ruchomy środek trwały, który jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej.

Leasing sprzętu medycznego – rozwiązania

Leasing sprzętu medycznego to oferty finansowania, które mogą przyjąć formę zarówno leasingu finansowego, czy operacyjnego, jak i pożyczki leasingowej. Ostatnia z wymienionych form stanowi połączenie leasingu finansowego z kredytem bankowym i została stworzona na podstawie analizy potrzeb lekarzy. Najlepiej sprawdza się w przypadku, gdy firma nie jest Vatowcem, a stawka VAT na sprzęcie wynosi 8%. Tradycyjny leasing sprzętu medycznego to natomiast leasing operacyjny, który optymalnie sprawdza się, gdy firma jest Vatowcem, a VAT wynosi 23%. Jeżeli stawka wynosi 8% korzystniej będzie skorzystać z leasingu finansowego.

Podsumowując należy stwierdzić, że leasing sprzętu medycznego może przyjąć formę tradycyjnego leasingu (operacyjnego lub finansowego) bądź pożyczki leasingowej. Doradztwo w tym zakresie oraz konkretne oferty posiada firma Leason – wygodny leasing.

Podobne artykuły

Sztachety aluminiowe drewnopodobne – nowoczesna alternatywa dla drewna

@admin

Zwrot prowizji bankowej – wszystko co musisz o nim wiedzieć

@admin

Dystrybutor części lotniczych w zabrzańskim Panattoni Park

redaktor

1 comment

leasing 14 października 2024 at 14:32

My też zdecydowaliśmy się na leasing. Ogólnie trafiliśmy na dobrą firmę i rzeczywiście cała ta procedura przebiegła szybko i bez żadnych problemów

Odpowiedz

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «