fbpx
INFORMACJE

Bezpłatne badania USG piersi dla mieszkanek Zabrza

Już 21 września przy supermarkecie Kaufland na Alei Korfantego 5 na mieszkanki Zabrza w wieku 50-69 lat będzie czekała mobilna pracownia mammograficzna. Z bezpłatnych badań USG piersi mogą skorzystać zabrzanki, które zarejestrują się telefonicznie.

Już 21 września przy supermarkecie Kaufland (Aleja Korfantego 5) na mieszkanki Zabrza w wieku 50-69 lat będzie czekała mobilna pracownia mammograficzna. Z bezpłatnych badań USG piersi mogą skorzystać zabrzanki, które zarejestrują się telefonicznie.

Na bezpłatną mammografię można się zapisać telefonicznie pod numerem: 58 666 24 44. W celu weryfikacji uprawnień do badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty, wskazane jest także przyniesienie zdjęć z poprzednich mammografii.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Szacuje się, że rocznie ten nowotwór rozpoznaje się u ponad 18 tysięcy kobiet w Polsce, a około 6 tysięcy z nich umiera. Współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu wciąż wzrasta. Wcześnie wykryta choroba daje większe szanse na powrót do zdrowia.

Grafika: materiały prasowe

Podobne artykuły

Znęcali się nad swoimi bliskimi – trafili już do aresztu

redaktor

Wyprzedaż wojskowego sprzętu i odzieży w atrakcyjnych cenach!

redaktor

„Idą święta” – Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «