fbpx
INFORMACJE

Wznowienie prac budowlanych przy wiadukcie na ul. Roosevelta

Już w najbliższy poniedziałek (5 września), po siedmiu miesiącach przerwy, wznowione zostaną prace budowlane przy wiadukcie na ul. Roosevelta. Kontynuacja przebudowy – jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu - jest możliwa dzięki uzgodnieniom z PKP PLK.

Już w najbliższy poniedziałek (5 września), po siedmiu miesiącach przerwy, wznowione zostaną prace budowlane przy wiadukcie na ul. Roosevelta. Kontynuacja przebudowy – jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu – jest możliwa dzięki uzgodnieniom z PKP PLK.

Po pozyskaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień (regulaminy zamknięć) i zgody na zamknięcia torów od zarządcy PKP PLK S.A. roboty od poniedziałku zostaną wznowione” – informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Przypomnijmy, że przebudowa wiaduktu zostaje wznowiona po siedmiu miesiącach przerwy, a faktycznie planowano ją zakończyć jesienią tego roku. Prace przy wiadukcie spowodowały zamknięcie dla ruchu ul. Roosevelta w stronę Gliwic-Sośnicy.

Miejski Zarząd Dróg informuje teraz o planowanych w najbliższej przyszłości pracach:

„W pierwszej kolejności rozpocznie się rozbiórka torowiska oraz zabezpieczenie sieci trakcyjnej od strony Zabrza. W kolejnych etapach (w dniach 10-12 września) planowane jest pogłębienie stalowych grodzic szczelnych na międzytorzu linii 141 w celu przystąpienia do rozbiórki pozostałości starego fundamentu wraz z budową nowego fundamentu i korpusu przyczółka od strony Zabrza”.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Wybory 2019: W Zabrzu tradycyjnie najniższa frekwencja

redaktor

Policjanci szukają świadków zdarzenia z udziałem limuzyny prezydent Zabrza

redaktor

Podawał się za koreańskiego aktora – oszukał zabrzankę na 90 tys. zł!

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «