fbpx
BIZNES

Blaty granitowe – blat kuchenny wykonany z kamienia jako elegancka i odporna powierzchnia robocza w kuchni. Blaty granitowe Kędzierzyn–Koźle

Blat kuchenny jest najważniejszą powierzchnią w kuchni, ponieważ to właśnie na nim odbywa się większość czynności kuchennych. Ważne jest, aby wybrać trwały materiał, który wytrzyma regularne użytkowanie. Wybór materiału zależy od wielu czynników, takich jak wrażenie, jakie sprawia, jak łatwo się go czyści, czy ma właściwości chemiczne lub fizyczne, które sprawiają, że nadaje się do gotowania itp. Oprócz tych kryteriów należy również rozważyć, który materiał jest najlepszy w danej sytuacji.

Blaty kuchenne są zazwyczaj wykonane z litego drewna, marmuru lub granitu. Wszystkie te materiały mają swoje wady i zalety, ale granit stał się najbardziej popularną opcją zarówno wśród właścicieli domów, jak i profesjonalistów: Ma elegancki wygląd, jest odporny na wysoką temperaturę i zarysowania oraz nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych.

Jaki materiał wybrać na wykonanie blatów kuchennych? Blaty granitowe Kędzierzyn–Koźle

Materiał, z którego wykonany jest blat, to jedna z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć podczas projektowania kuchni. Powierzchnia blatu powinna być trwała i łatwa do czyszczenia, a jednocześnie powinna zapewniać estetyczny wygląd. Istnieje wiele różnych materiałów dostępnych na blaty kuchenne, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Najpopularniejsze materiały na blaty kuchenne to granit, kwarc i marmur.

Granit: granit jest twardym kamieniem i bardzo odpornym na ciepło, dlatego idealnie nadaje się do stawiania na blacie roboczym gorących garnków lub patelni. Jest również bardzo odporny na zarysowania i plamy, choć ma jedną wadę: ma tendencję do wchłaniania płynów.

Marmur: marmur to elegancki materiał, który nadaje kuchni szczególny akcent klasy. Jest wysoko ceniony za swoje naturalne piękno, ale jest mniej odporny niż granit i wymaga więcej uwagi przy czyszczeniu.

Kwarc: kwarc jest wytwarzany z kryształów kwarcu, żywicy i pigmentów (do nadawania kolorów). Można go znaleźć w jednolitych kolorach lub w efektownych wzorach. Jest to jeden z najbardziej odpornych na zarysowania materiałów na rynku, ale nadal nie jest w 100% odporny na zarysowania.

Dlaczego wybór blatów granitowych to opłacalna inwestycja na lata? Blaty granitowe Kędzierzyn–Koźle

Granit jest kamieniem naturalnym, bardzo trwałym i łatwym do utrzymania w czystości. Nie wchłania tłuszczu, brudu i zanieczyszczeń powstających podczas przygotowywania posiłków.

Granit może być stosowany w kuchni jako blat roboczy, posadzka, a nawet glazura ścienna. Naturalne kolory granitu są ciemne lub jasne. Siła koloru zależy od rodzaju wybranego granitu i gęstości minerału.

Można również wybierać pomiędzy powierzchniami polerowanymi i matowymi. Im bardziej polerowana powierzchnia, tym wyższy poziom połysku.

Do wykonania blatów kuchennych, zaleca się wybór powierzchni polerowanej o wysokim stopniu połysku. W ten sposób blat będzie lśniący i czysty.

Blat granitowy to gwarancja jakości, uniwersalności, a jednocześnie elegancji. Użycie żadnego innego materiału nie sprawi, że wygląd i funkcjonalność blatu kuchennego będzie tak wysoka. Blaty kamienne to doskonały sposób na uzyskanie oryginalnej aranżacji w kuchni, jednak to właśnie granit łączy w sobie obie cechy – elegancję i praktyczność. Można go dopasować do każdej przestrzeni w domu ze względu na to, że granity dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Faktem jest, że montaż jest dość skomplikowany, a i cena blatu granitowego nie należy do najniższych, jednak to jednorazowa inwestycja, która zaprocentuje przez długie lata. A jeśli faktycznie nie możemy sobie pozwolić na blat granitowy, możemy zdecydować się na użycie konglomeratu kwarcowego. To syntetyczna imitacja, która jest bardzo podobna do blatu granitowego. Natomiast naturalny kamień jest nie do zastąpienia – warto o tym pamiętać.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem kamieniarskim Fabryka Kamienia KMX https://schody-granitowe-kmx.pl/

Podobne artykuły

Inwestycje po zabrzańsku czyli remont torów bez remontu drogi

redaktor

Szybkie chwilówki – co warto wiedzieć przed ich zaciągnięciem?

@admin

Napęd do bramy – czy warto go zamontować?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «