fbpx
KULTURA

Branża muzyczna dla służby zdrowia czyli „#hot16challenge2”

W ostatnim czasie ogromny rozgłos w naszym kraju zyskała akcja o nazwie "#hot16challenge2", jest to druga edycja popularnego rapowego wyzwania, które polega na nagraniu 16 wersów, pod dowolny podkład muzyczny i nominowaniu kolejnych osób, które mają 72h na stworzenie własnego utworu.
W ostatnim czasie ogromny rozgłos w naszym kraju zyskała akcja o nazwie „#hot16challenge2”, jest to druga edycja popularnego rapowego wyzwania, które polega na nagraniu 16 wersów, pod dowolny podkład muzyczny i nominowaniu kolejnych osób, które mają 72h na stworzenie własnego utworu.

To internetowe wyzwanie zostało zapoczątkowane przez rapera, Karola Poziemskiego znanego pod pseudonimem Solar. Tym razem jednak nie chodzi już tylko o zaprezentowanie swoich umiejętności, jak to było w pierwszej edycji (2014 rok), lecz o wsparcie w czasie walki z epidemią wirusa COVID-19.

Akcja powiązana jest ze zbiórką pieniędzy na stronie Siepomaga.pl, która otrzymała tytuł „Beef z koronawirusem #hot16challenge”. Zabrane pieniądze przekazane zostaną na wsparcie polskiej służby zdrowia. Do tej pory udało się zebrać ponad 2 mln zł, a udział w akcji wzięło blisko 800 artystów, nie tylko z polskiej sceny rapowej.

Przedsięwzięcie stało się tak popularne, że od tygodnia większość polskiej karty „na czasie” w serwisie YouTube zajmują właśnie te szesnastowersowe utwory, wykonawców z różnych kręgów muzycznych i kulturowych. Poczynając od raperów, piosenkarzy. przez youtuberów, aż po komików i polityków. Zabrze również doczekało się swoich przedstawicieli – w tym szczytnym celu swój utwór nagrał m.in. Czesław Mozil.

Ola Smolarz

Podobne artykuły

Darmowa komunikacja miejska podczas Industriady

redaktor

Muzyka filmowa na powitanie wiosny w Filharmonii Zabrzańskiej

redaktor

Zabrzańscy filharmonicy nie zagrają utworów rosyjskich i radzieckich kompozytorów

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «