fbpx
INFORMACJE

Były prezes Górnika Zabrze zatrzymany w sprawie wyłudzania VAT

W sumie 9 osób zatrzymali funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Wśród zatrzymanych – jak podał portal TVP Info –  jest Łukasz M. – były prezes Górnika Zabrze, a w tej chwili menadżer klubu Nowa Zatoka w Sopocie.

Do zatrzymania 9 osób doszło na polecenie lubelskiej prokuratury regionalnej. Funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali też znanego biznesmena – byłego prezesa  Górnika Zabrze Łukasz M. i obecnie menadżera klubu Nowa Zatoka w Sopocie (do niedawna Zatoka Sztuki).

„Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. „karuzelowych” –można przeczytać w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Łukasz M. prezesem Górnika Zabrze był przez rok. Został odwołany z tej funkcji przez Radę Nadzorczą, mimo poparcia zabrzańskich kibiców. Powodem jego odwołania było między innymi to, że wyczerpał zaufanie Allianz Polska – sponsora zabrzańskiego klubu.

Podobne artykuły

Kolejne zatrzymanie pseudokibiców zamieszanych w narkobiznes [VIDEO]

redaktor

W Wielki Piątek Urząd Miejski będzie otwarty krócej

redaktor

2500 zł mandatu i 10 punktów karnych dla kierowcy volkswagena

redaktor

1 comment

Hajer 12 marca 2021 at 17:02

Górnik…górnictwo – wszystko pasi
wiadomosci.wp.pl/przygotowal-szokujacy-audyt-polskiej-grupy-gorniczej-zatrzymalo-go-abw-6616280230308384a

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «