fbpx
INFORMACJE

Zabrzański policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Sierżant Michał Wójcik z III Komisariatu Policji w Zabrzu potwierdził, że policjantem jest się przez 24 godziny na dobę. Na ul. Katowickiej w Tychach zatrzymał jadącego zygzakiem kierowcę audi. Jak się okazało 60 latek, który mógł spowodować niebezpieczeństwo na drodze miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Sierżant Wójcik po służbie jechał ul. Katowicką w Tychach. Nagle jadący z naprzeciwka kierowca audi gwałtownie zmienił pas, omal nie uderzając w samochód, którym poruszał się zabrzański policjant.

– Taki manewr wzbudził podejrzenia stróża prawa, że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy, dlatego zawrócił i ruszył za nim. Gdy audi zatrzymało się, sierżant Wójcik podbiegł do pojazdu, przedstawił się i powiedział, że jest policjantem oraz polecił kierowcy otwarcie drzwi. Gdy ten je otworzył, mundurowy wyczuł od siedzącego w środku mężczyzny silną woń alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomił oficera dyżurnego tyskiej Policji – opowiada sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Po przyjeździe na miejsce patrolu drogówki okazało się, że 60 letni kierowca audi ma 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Szybka reakcja sierżanta Wójcika pozwoliła wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Gratulujemy!

Podobne artykuły

Prezydent Zabrze każe czekać niepełnosprawnym kolejne dwa lata!

redaktor

Zatrzymanie pseudokibiców za zamieszki podczas kwietniowego meczu

redaktor

Już w niedzielę pobiegną dla WOŚP w ReShape Fitness

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «