fbpx
INFORMACJE

Chciał zapłacić prostytutce fałszywymi banknotami, potem groził jej nożem i pistoletem [WIDEO]

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zabrzu. 41 letni mieszkaniec Sosnowca został zatrzymany po tym, jak próbował oszukać prostytutkę, z którą nawiązał kontakt w sieci, a następnie dopuścił się wobec niej rozboju. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat odsiadki w więzieniu.

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zabrzu. 41 letni mieszkaniec Sosnowca został zatrzymany po tym, jak próbował oszukać prostytutkę, z którą nawiązał kontakt w sieci, a następnie dopuścił się wobec niej rozboju. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat odsiadki w więzieniu.

Fałszywymi banknotami za usługę

Jak ustalili policjanci, 41 latek umówił się z kobietą poznaną na jednym z portali towarzyskich. Za spotkanie o charakterze seksualnym miał zapłacić 1000 złotych. Pieniądze wręczył, jednak – jak szybko zauważyła kobieta – banknoty były fałszywe. Widniał na nich napis „souvenir”, wskazujący, że są to jedynie pamiątkowe atrapy.

– Kiedy oszustwo wyszło na jaw, kobieta zażądała prawdziwej zapłaty. Mężczyzna wypłacił gotówkę z bankomatu i przekazał jej należną kwotę. Wydawało się, że sprawa jest zakończona – mówi asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Groźby i próba odzyskania pieniędzy

Po zakończeniu spotkania sytuacja przybrała jednak dramatyczny obrót. Mężczyzna zażądał zwrotu pieniędzy, grożąc kobiecie nożem oraz – jak później ustalono – pistoletem pneumatycznym. Kobieta znalazła się w poważnym niebezpieczeństwie.

Przeczytaj też: Adam Konka odwołany ze stanowiska dyrektora Centrum e-Zdrowia. Zabrzańskie kulisy nagłej dymisji?

W czwartek, tuż po godzinie 23.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o samochodzie poruszającym się po Zabrzu, w którym mężczyzna miał grozić przewożonej kobiecie bronią. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania.

Dramatyczna interwencja policji

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Zabrzu szybko namierzyli pojazd. W trakcie policyjnej interwencji podejrzany wypchnął kobietę z jadącego samochodu. Na szczęście nie odniosła ona obrażeń zagrażających życiu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na ulicy Wandy w Zabrze. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim nóż oraz pistolet pneumatyczny.

Przeczytaj też: Dwaj domowi oprawcy aresztowani za znęcanie się nad żonami – Zabrze24.info

Areszt i poważne zarzuty

41 latek był już wcześniej notowany – m.in. za przestępstwa narkotykowe. Tym razem usłyszał zarzuty m.in. wymuszenia rozbójniczego oraz usiłowania oszustwa z wykorzystaniem fałszywych banknotów. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. Policja podkreśla, że szybka reakcja zgłaszających i zdecydowane działania funkcjonariuszy pozwoliły zapobiec jeszcze poważniejszym konsekwencjom. Wideo z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu ⬇️

 

Podobne artykuły

Zmiana organizacji ruchu i utrudnienia na ul. Chrobrego w Zabrzu

Marcin Pawlenka

Brakuje pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli z Zabrza. Na razie wystarczy na wrześniowe pensje

Marcin Pawlenka

Antczak i Pawlenka o… Zabrzu – Odcinek 24 – Jaki tu spokój…

Marcin Pawlenka

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «