fbpx
INFORMACJE SPORT

Deweloper najpierw wycofuje się z kupna Górnika, a za chwilę zmienia zdanie?

Po naciskach zaniepokojonych kibiców z Torcidy, DL Invest, który jest jednym z trzech inwestorów zainteresowanych zakupem Górnika Zabrze wydał w minioną środę oświadczenie. Wynikało z niego, że w takiej atmosferze deweloper nie będzie inwestował w klub. Oświadczenie jednak zniknęło z oficjalnego profilu DL Invest.

O tym, że kibice 14 krotnego Mistrza Polski wyraźnie wyrazili swój sprzeciw, wobec przejęcia klubu przez katowickiego dewelopera pisaliśmy w miniony wtorek i cały artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

W skrócie, sprzeciw zaniepokojonych kibiców wynika nie tylko z wątpliwej ich zdaniem kondycji finansowej DL Invest Group, ale również z tego, że przejęciu Górnika przez tego dewelopera sprzyja zabrzańska władza, która chce wciąż mieć kontrolę nad klubem.

Usunęli oświadczenie?

Dzień po naszej publikacji DL Invest Group wydał oświadczenie, z którego wynika, że może zrezygnować z inwestowania w klub.

Główny celem było wsparcie Górnika Zabrze oraz jego długoterminowy rozwój poprzez zainwestowanie kilkudziesięciu milionów złotych w klub, który nie posiada żadnych aktywów oraz jest obciążony wielomilionowymi długami, oświadczamy, że w takiej atmosferze nie zamierzamy uczestniczyć w dalszych procesach i projektach obarczonych kampanią nienawiści i agresji” – skwitował zarząd DL Invest Group w oficjalnym oświadczeniu.

Oświadczenie już nie jest dostępne na oficjalnym profilu facebook’owym dewelopera. Czyżby w DL Invest ugryźli się w język? Tym bardziej, że zarzucanie kibicom Górnika siania agresji i nienawiści jest mocno na wyrost.

DL Invest się obraża?

Jeśli już, to jest to niepokój Torcidy o przyszłość i tak już bardzo zadłużonego klubu, którego zarządzanie delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Można jednak odnieść wrażenie, że inwestor z Niemiec, któremu poparcia udziela Lukas Podolski niekoniecznie będzie wygodny dla zabrzańskiej władzy.

Na razie DL Invest, którego kondycję finansową podważyli kibice, nie zabłysnął wizerunkowo i biznesowo wydając oświadczenie, w którym zarzucają kibicom hejt, a następnie to samo oświadczenie usuwają ze swojego oficjalnego profilu FB. Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia DL Invest Group.

Foto: https://www.facebook.com/torcidagornik99

Podobne artykuły

Bezpłatne badania USG piersi dla mieszkanek Zabrza

redaktor

Tragedia na Tour de Pologne. Zginął 22 letni zawodnik!

redaktor

Domowa plantacja marihuany w centrum Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «