fbpx
SPORT

Górnik Zabrze wraca z Gdańska z jednym punktem

W 12 kolejce PKO Ekstraklasy zabrzański Górnik zdobył jeden punkt. Wynik rozstrzygnął się w pierwsze połowie. To właśnie w tej części spotkania w gdańskiej Polsat Plus Arenie padły dwie bramki, które przełożyły się na wynik 1:1.

W 12 kolejce PKO Ekstraklasy zabrzański Górnik zdobył jeden punkt. Wynik rozstrzygnął się w pierwszej połowie. To właśnie w tej części spotkania w gdańskiej Polsat Plus Arenie padły dwie bramki, które przełożyły się na wynik 1:1.

Bilans bramek otworzyli gospodarze. Pierwszą z nich dla Lechii Gdańsk zdobył w 10 minucie Łukasz Zwoliński. Dopiero trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy wyrównał Bartosz Nowak, który zmylił obrońcę gdańszczan – Mario Malocę i strzelił z 10 metra prosto do bramki.

Druga połowa, chociaż bez bramek była zacięta i pełna emocji. W 51 minucie urazu doznał strzelec pierwszej bramki, który podczas konfrontacji z Gryszewiczem padł na murawę.

W dziesięć minut po tym zdarzeniu padły oskarżenia ze strony piłkarzy Lechii, że Rafał Janicki dotknął piłki ręką na własnym polu karnym. Arbiter po przeanalizowaniu VAR jednak jedenastki nie podyktował.

Autor: Borys Pawlenka