fbpx
INFORMACJE

Stowarzyszenie Kontakt znów pomaga łącząc siły z zabrzańskim Auchan

Makarony, cukier, mąka, pasztety, konserwy, sosy i wiele innych produktów żywnościowych przekazało zabrzańskie Stowarzyszenie Kontakt do Jadłodzielni znajdującej się w Parafii św. Anny w Zabrzu. To nie pierwsza i tak zmasowana akcja społeczników ze Stowarzyszenia Kontakt, przy wsparciu zabrzańskiego Auchan.

Zabrzańskie Stowarzyszenie Kontakt współpracuje z Fundacja Auchan od ponad roku. Organizuje nie tylko warsztaty ze zdrowego odżywiania dla uczniów z miasta , ale także zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących. Ta ostatnia zorganizowana została w sklepach sieci Auchan.

– Dzięki Auchan Zabrze udało nam się tym razem wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Nie musiałam się długo zastanawiać jak to najlepiej zrobić. Cel był jeden – zabrzańska Jadłodzielnia – mówi Anna Gołaszewska, prezes Stowarzyszenia Kontakt w Zabrzu.

Zorganizowana zbiórka i jej efekty

Akcja zabrzańskiego Stowarzyszenia Kontakt została zorganizowana w ramach projektu „Otwarci na dobro”. Zbiórka miała miejsce od 8 do 14 października na terenie francuskiej sieci sklepów. Przekazanie żywności do zabrzańskiej Jadłodzielni miało miejsce 20 października.

– Głównym trzonem działalności Stowarzyszenia Kontakt jest wspieranie osób niepełnosprawnych. Nie brakuje nam jednak czasu i energii, żeby wesprzeć te najbardziej potrzebujące osoby z Zabrza – dodaje prezes Stowarzyszenia Kontakt w Zabrzu.

Autor: Marcin Pawlenka/Foto: Agata Babijów-Grzywacz

Podobne artykuły

Po pijanemu wjechała w barierki na zabrzańskim odcinku średnicówki

redaktor

Zabrze w gronie najbardziej smogowych polskich miast

redaktor

Prowadził auto po pijanemu i spowodował kolizję

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «